NEVŞEHİR’DE DEMOKRASİ NÖBETİ BÜYÜK COŞKU İLE 10. GÜNE GİRDİ

NEVŞEHİR’DE DEMOKRASİ NÖBETİ BÜYÜK COŞKU İLE 10. GÜNE GİRDİ

darbb

Türk Milleti’nin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan bir grup vatan haininin 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi gerçekleştirdikleri darbe girişimine karşı Nevşehirlilerin demokrasi nöbeti 10. güne girdi.

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşların meydanlara inmesi yönündeki çağrısı ile Diriliş Meydanında akşam saatlerinden itibaren, ellerinde Türk bayrakları ile düzenlenen programa katılan vatandaşlar, programları takip edip şehitler için dua ediyor.

Nevşehir Belediyesi’nin yanı sıra çeşitli sivil toplum örgütleri de demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara çeşitli ikramlar yapıyor.

Ellerindeki Türk bayrakları ile Diriliş meydanını gecenin geç saatlerinden sabah saatlerine kadar terk etmeyen vatandaşlar, demokrasi nöbetinde kararlı olduklarını dile getiriyorlar.

10. güne giren demokrasi nöbetinde Nevşehir Belediyesi Mehter Takımının seslendirdiği çeşitli marşların ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti ile toplu dua yapıldı.

Bugünkü demokrasi nöbetinde vatandaşları yalnız bırakmayan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri; Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu ,platformdan vatandaşları selamladılar.

Burada halka hitap eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 10 günden beri demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara teşekkür etti. Bu vatan ve bu bayrak için sabah nafakasını kazanan hemşehrilerinin gece de demokrasi nöbetine katıldığını belirten Ünver, “Şanlı bir harekete öncülük eden bu halkla birlikte , ahirette haşr olunduğumuz zaman inşallah şehitlerimizle birlikte birbirimize şehadet edelim. Yüreğinizden gelen vatan aşkı ile bugün 10. Günde bir olduğumuzu, diri olduğumuzu dün dünyaya haykırıyorsunuz. Kahraman reis, beni milletimin içinden alamazsınız, Milletim var ise ben varım diyordu. İşte bu gün milleti Anadolu’nun göbeğinde elinde bayraklarıyla vatan hainlerine karşı dersini veriyor , hepinizden Allah razı olsun. ”dedi.

Ünver, 25 Temmuz gecesindeki Demokrasi Nöbeti’ ne katılan vatandaşlarla birlikte sahur yemeği gibi yemek yiyeceklerini ifade etti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider ‘de, 10 günden beri vatan nöbetinde olduklarını belirterek, bu süreçte aslında birbirilerimizi ne kadar sevdiklerimizi ve herkesin ay yıldız sevdalıları olduğunu daha iyi anladıklarını söyledi. Bu günlerde önemli bir sürece girdiklerini belirten Gizligider, bu dönemde herkese büyük görevler düştüğünü dile getirdi. Gizligider: “ Önemli bir sürece giriyoruz. Bu dönemde hepimize büyük görevler düşüyor. İnşallah içimizdeki habis urları yok edeceğiz. Allaha’a inanan ,ona dayanan insanlar kuvvetlidir. İnanın bu yüzden bizler çok ama çok kuvvetliyiz. Bugün dünyanın her yanında Müslüman kardeşlerimiz Allah’a Türklere yardım etmesi yönünde dualar ediyorlar. Bu dualar inanıyorum ki kabul edilecektir inşallah. Cenab-ı Allah bizleri ahirette hainlerin o

kurşunlarına karşı kendini siper ederek şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizle buluşturur inşallah” diye konuştu.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ da bu gün kendisinin değil, demokrasi nöbetini tutan vatandaşlara söz hakkı vereceğini belirtti. Bunun üzerine bazı vatandaşlar darbe girişimine yönelik duydukları tepkiyi aktardılar.

Platformda demokrasi nöbetinde bulunan vatandaşlara hitap eden AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz’de ,FETÖ/PDY ‘na mensup hainlerin tüm milleti dinleyeceklerine, Allah’ı dinlemeleri durumunda bir adam evladı olabileceklerini ancak bunu yapmadıklarını dile getirdi. “Darbe girişimine karşı halkımızın gösterdiği kahramanlığın Çanakkale Savaşı’ndan farkı yok” diyen Açıkgöz “ Darbe girişimine karşı halkımızın kahramanca dik duruşunun Çanakkale Savaşı’ndan farkı yok. Kahraman halkımız bu ülkenin işgalini ve iç savaş planını bozdunuz. Bu vatanı, bu milletin geleceğini kurtardınız. Bu nedenle kahramanlıklar tarihe altın harflerle yazılacaktır.” Dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Murat Göktürk’ de, Nevşehirlilerin vatan konusundaki diş duruşunu 10 günden beri tüm dünyaya gösterdiğini ifade etti. Göktürk şöyle konuştu: “ 10 günden beri demokrasi nöbeti tutuyorsunuz, bu kahramanlığınızı tüm dünyaya ilan ettiniz. Allah sizlerden razı olsun. Çıktığımız bu yolda Allah, bizleri muzaffer eylesin. Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin.” dedi.

Bu arada platformda halka hitap eden Nevşehir’in yetiştirdiği manevi dinamiklerden biri olan Cemil Usta’da köyünden, beldesinden bu alana gelip vatanı ve milleti için nöbet tutan insanların bir büyük dava için burada bulunduğuna dikkat çekti. Usta şöyle konuştu: Burada vatanınızı çok sevdiğiniz için evinizden, köyünüzden beldenizden gelip, vatanınız için nöbet tutuyorsunuz. Allah’ın rahmeti sevdiği kullarının üzerinedir. Din düşmanı olan kullarına rahmet etmez yüce yaradan. Bu ülkede hainlere karşı mücadele ederken şehit olan kardeşlerimiz en güzel mertebe ulaştırır. Şehit edenlerin yeri de hiç kuşku yoktur ki ateştir. Siz burada farklı yerlerden gelmenize rağmen tek bir çakı altında gönül birlikteliği içerisindesiniz. Kardeşliğimizi muhafaza edelim, tuzak kuranların fitnelerine de asla inanmayalım.” dedi.

Bu arada Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören bir öğrenci , Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e kendisinin hazırladığı ve üzerinde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in isminin yazılı olduğu bir döviz ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının yer aldığı posteri hediye etti.

15 Temmuz 2016 Cuma günü gerçekleşen hain darbe girişiminin anısına hazırlanan bir deftere ,protokol mensuplarının yanı sıra vatandaşlarda duygu ve düşüncelerini yazdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ