NEVŞEHİR’DE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

NEVŞEHİR’DE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

camiler-haftasi

Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kuran-ı kerim tilavetiyle başladı.
Törene, Vali AKTAŞ,İl Jandarma Komutanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Emekli Diyanet işleri başkan yardımcısı Necmettin NURSAÇAN, Emniyet Müdürü, İl Müftüsü, daire müdürleri, din görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
İl Müftüsü ÖZTÜRK konuşmasında; Allahın Rahmetin yer yüzüne ulaşmasını sağlayan mübarek mekanlar olduğunu dile getiren  ÖZTÜRK “Camiler gönüllerin huzur dolduğu yüce yaratıcı misafir olduğu kutsal mekanlardır, camiler, rahmeti, bereketi nezaketi, mihrabıyla, devletiyle cami yer yüzünde Allahın evidir. Kirlenen bedenler, ruhlar burada temizlenir. İmamlar zor zamanlarda Ezan ve selalarıyla zaferlerin kazanmasına katkı sağlıyor.
15 Temmuz Hain darbeden bizleri kurtaran Allahımıza hamd olsun şehitlerimize Allah rahmet eylesin gazilerimize şifalar diliyorum. Allahım Fetoya karşı bizleri korudu” dedi.
Vali AKTAŞ ise camiler ve din görevlileri haftasını kutladı, proğramın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi.
Daha sonra Emekli Diyanet işleri başkan yardımcısı Necmettin NURSAÇAN, Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde konferans verdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ