Nevşehir’de 350 adet tespih ve 120 adet gümüş yüzük Hırsızı Tutuklandı

Nevşehir’de 350 adet tespih ve 120 adet gümüş yüzük Hırsızı Tutuklandı

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ilimizde başarılı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

10/08/2020 günü müşteki A.K.’ya ait İbrahimpaşa Mahallesi Garaj Sokak üzerinde faaliyet gösteren bir kıraathanede yaklaşık değeri 60.000 TL olan; 350 adet tespih, 120 adet gümüş yüzük ve 500 gram gümüş tespih püskülünden oluşan koleksiyonunun çalınması neticesinde meydana gelen “İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık” olayı ile ilgili olarak;

        Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan araştırmalar neticesinde, olayı 1998 doğumlu E.Ş. ve 1991 doğumlu A.S. tarafından gerçekleştirildiği tespit edilerek Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda şahıslar yakalanmış, şüphelilere ait 2 ev ve 1 araçta yapılan Adli Aramada toplam 252 adet tespih ve 82 adet gümüş yüzük ele geçirilmiştir.

Olayın şüphelilerinden;

-A.S.’nın yapılan GBT/UYAP sorgusunda Nevşehir Adli Makamlarınca Uyuşturucu veya Uyarıca Madde Ticareti Yapmak veya Sağlama suçundan arandığı,

-E.Ş.’ün yapılan GBT/UYAP sorgusunda Nevşehir Adli Makamlarınca Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde ve Uyarıcı Madde Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan toplam 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı tespit edilmiştir.

Suça konu eşyalar sahibine teslim edilerek şüpheli şahıslar hakkında “İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık” suçlarından Adli işlemleri bitimi sevk edilmiş oldukları Mahkemece her iki şahıs TUTUKLANARAK İlimiz Cezaevine Teslim edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ