Nevşehir’de 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı Düzenlendi

Nevşehir’de 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı Düzenlendi
Nevşehir’de 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı nedeniyle, Nevşehir Şehitler Parkı’nda tören düzenlendi.

Nevşehir Şehitler Parkı’nda gerçekleştirilen tören; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ve Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş’in, Atatürk Büstü’ne çelenk sunmasıyla başladı.

Program; Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Saygı Atışı ve okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş’in günün anlam önemini belirten konuşması yapılmasının akabinde tören sona erdi.

Anma programına; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş’in yanı sıra gaziler, şehit ve gazi yakınları ve daire müdürleri katıldı.

Vali Becel ve beraberindeki heyet daha sonra şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler. Heyet daha sonra gazilerimizi de evlerinde ziyaret ederek istek ve taleplerini dinlediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ