Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı

Nevşehir’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı

gazzete (550 x 367)

Nevşehir’deki gazeteciler, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) tarafından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla organize edilen Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’ın ev sahipliğinde düzenlenen gecede bir araya geldi.

Geceye, Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici, basın mensupları ve aileleri katıldı.

Protokol üyeleri gazetecileri alkışladı

Gecede konuşan NGC Başkanı Bayram Ekici “Basınımıza sizlerden, kamuoyundan destek bekliyoruz. Bu desteği bizlerden esirgemediğiniz takdirde hem basın ve şehir kuvvetlenir, hem de birlik ve beraberlik nedir bunu göstermiş oluruz” dedi.

Ekici “ Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, emekçinin günü. Haklı olmanın peşinde yürüyen, vatandaşın ve halkın sesi olmaya çalışan emekçi kardeşlerimizin gününü kutlamak için bir araya geldik. Samimiyetle, büyük bir özveriyle çalışarak bu mesleğin hakkını vermeye çalışan arkadaşlarımızın kutlandığı bir günde, sizlerle birlikte olmak gerçekten gurur verici. Ama bugün bakıyoruz protokolümüz otururken, gazeteci arkadaşlarımız yine çalışıyor bu nedenle kendilerini protokol olarak alkışlayalım” dedi.

Bunun üzerine protokol üyeleri gazetecileri alkışladı.

Ekici, konuşmasına şöyle devam etti: Gazetecilerimiz, bu şehrin insanlarıyla ve siyasetçilerle birlikte iç içe olmayı başarmış bundan sonrada birlikte bu yolda yürüyemeye ant içmiş arkadaşlardır. Hepimiz biliyoruz ki gerçekten de zaman ve hukuk gözetmeden çalışan arkadaşlarımızın özlük haklarında da büyük sıkıntılar var. Bizler hem federasyon olarak hem de Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak bu hususlar üzerine gerekli mercilere başvurularımızı her zaman yapıyor ve takip ediyoruz. Gazeteci arkadaşlarımızın menfaatlerini korumak bizlere düşen en büyük görevdir ve bu görevi de layığı ile yapmak istiyoruz. Bizler her ne olursa olsun bugün burada toplanabiliyorsak, bu birlik ve beraberliğimizin bir simgesidir. Nevşehir’in bir gücü olan basınımız, halkın sesidir ve bundan sonrada halkın sesi olmaya, halkı bilgi kirliği yaratmadan doğru ve tarafsız haberler yapmaya özen göstermiş ve göstermeye de devam edecektir. Bundan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Basın mensupları olarak bizler, sizlerden, Nevşehir’den ve halkımızdan destek bekliyoruz. Bu desteği bizden esirgemediğiniz zaman hem basın ve şehrimiz kuvvetlenecek, hem de birlik ve beraberlik nedir bunu göstermiş olacağız. Bu vesileyle bütün basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, bugün ev sahibi olarak bu ortamı bizlere sağlayan Ürgüp Belediye Başkanımız Sayın Fahri Yıldız’a da şahsım ve bütün arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.”

Başkan Yıldız: Halkın sesi, hakkın sesi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla geceye katılan basın mensupları ile protokol üyelerine ev sahipliği yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız da “Biz belediye başkanları her zaman ‘Halka hizmet hakka hizmettir’ anlayışı ile çalışıyoruz. Basın mensupları da sayın Cemiyet Başkanımızın da ifade ettiği gibi ‘Halkın sesi, hakkın sesi’ diye çalışıyorlar. Bundan dolayı ilkeli, inançlı ve itikatlı ne yaptığını bilen değerli basın mensuplarımızın bugününü canı gönülden destekliyor ve tebrik ediyorum” dedi.

Vali Soley: Başarılı çalışmalarınızın devam edeceğine inanıyorum

Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley ise, “Bugün çalışalar gazeteciler günü olması vesileyle Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin davetlisi olarak siz değerli basın mensuplarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugüne kadar olan başarılı çalışmalarınızın bundan sonrada devam edeceğine inanıyorum. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından vermiş olduğu destek ve ev sahipliğinden dolayı NGC Başkanı Bayram Ekici Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız’a plaket takdim eti.

Toplu fotoğrafı Vali Yardımcısı Soley çekti

Programın sonunda toplu hatıra fotoğrafını Vali Yardımcısı Ahmet Soley çekti. Protokol üyeleri ve gazeteciler Soley’in objektifine poz verdi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ