NEVŞEHİR VALİSŞ İLHAMİ AKTAŞ PATATES HASADI YAPAN ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

NEVŞEHİR VALİSŞ İLHAMİ AKTAŞ PATATES HASADI YAPAN ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

PATATES HASADI

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş İlimiz Merkez Köylerinden Çiftlik Köyünde sökümü yapılan yazlık çeşit patates hasadına başlayan çiftçilerle buluştu, Çiftlik Köyünde bir çiftçiye ait tarlada incelemelerde bulundu.

Nevşehir’in başta gelen tarım ürünlerinden yazlık çeşit patates hasadına başlanıldı.

Tarlada ziraat aletleri ile sökümü yapılan yazlık çeşit patates hasadına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Ebubekir Gizligider, siyasi parti temsilcileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Çiftlik Köy Muhtarı Abdülkadir Adıgüzel, çiftçiler ve basın mensupları katıldı.

Tarlada başlayan sökümün ardından Vali İlhami Aktaş ve katılımcılar patates işçileri ile birlikte patates topladı.

Vali Aktaş, patates hasadına gelen çiftçi çocuklarını da unutmadı, onlarla satranç takımı hediye ederek sevindirdi.

Vali İlhami Aktaş, yapılan patates hasadının ardından konuşmasında;

“Tüm Türkiye de bilinen meşhur Nevşehir patatesinin bu seneki ilk hasadında çiftçilerimizin heyecanını paylaşmak, onların çektiği zahmeti yerinde görmek hayırlı ve bereketli olsun demek için Nevşehir Milletvekillerimiz, il başkanımız, ilçe başkanımızla hep beraber muhtarımıza misafir olduk. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzün organize ettiği bu ilk hasatta köylülerimizle beraber olmak istedik, umarım köylülerimizin, çiftçilerimizin hak ettiği değerde pazarlamasını da yaparlar patatesin. Allah hayırlı kazançlar bereketler nasip etsin diyoruz. Allah çiftçilerimizin ömrüne ve ürününe bereket versin. Ayrıca yaklaşmakta olan Kurban Bayramının ülkemize, ilimize ve tüm milletimize hayırlar getirmesini diler, sağlıklı huzurlu ve birlik beraberlik içerisinde bayram geçirmelerini diliyorum.”dedi.

Daha sonra Çiftlik Köyü Muhtarı Adıgüzel ve çiftçiler Vali Aktaş’a köylerinde başlanılan ürün hasadına katılımlarında dolayı teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ