Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı Yayınladı.

Vali İnci Sezer Becel Mesajında;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurladığımız günün yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerek askeri dehası, gerekse devlet adamlığı ile geride bıraktığımız yüzyılda sadece kurduğu ve mimarı olduğu Türkiye Cumhuriyeti için değil, tüm insanlık ve dünya tarihi açısından önemli bir şahsiyettir. Başlatmış olduğu Millî Mücadele, bağımsızlık mücadelesi veren milletler için ilham kaynağı olmuş, yaktığı bağımsızlık meşalesiyle tarihe ışık tutmuştur.

Bağımsızlık uğrunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk’ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmak Milletçe ortak sorumluluğumuz ve görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 84. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi, saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ