Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, ilimizde “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” programına Katıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, ilimizde “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” programına Katıldı

necip

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, ilimizde “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” programı çerçevesinde düzenlenen Fotoğraf ve Resim Sergisi ile Panel’ in açılışına katıldı.
Panel öncesi Vali İlhami Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde sergilenen Fotoğraf ve Resim Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü ve protokol ile birlikte açılış sonrası sergiyi gezen Vali İlhami Aktaş, yetkililerden Fotoğraf ve Resim Sergisi hakkında bilgiler alırken, emeği geçenlere de teşekkür etti.
Sergisi’nin Kurdela kesimine; Vali İlhami Aktaş, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, İl Müftüsü Yakup Öztürk ve protokol katıldı.
Serginin akabinde, Vali İlhami Aktaş ve protokol, Nevşehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleşen ve Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, Anadolu Mektebi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, İlimizde düzenlediği “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” konulu panelin açılış programına katıldı.
NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Karavezir Konferans Salonu’nda düzenlenen “Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl Kısakürek” konulu Açılış Paneli ve Değerlendirme Konuşmaları programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşmaları ve panelistlerin konuşmaları ile devam etti.
Vali İlhami Aktaş, konuşmaların ardından; kitapseverler, okumayı severlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, programın düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.
Program sonrası panelistlere hediye takdiminin ardından, programa destek ve katkıda bulunanlara da plaketleri verildi.
Panel açılışına; Vali İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdür Vekili Emin Çakı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Müftüsü Yakup Öztürk, kurum ve kuruluş müdürleri ile eğitimciler ve öğrenciler katıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ