Nevşehir Valiliğine Atanan İlhami Aktaş göreve başladı

Nevşehir Valiliğine Atanan İlhami Aktaş göreve başladı

nevsehir vali aktas

İçişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevinden Nevşehir Valiliği’ne atanan İlhami Aktaş, şehre gelerek göreve başladı.

Nevşehir Valiliği önünde Vali Vekili Ahmet Soley, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Vali Yardımcıları, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili ve Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Süleyman Özgün, İl Müftüsü Yakup Öztürk ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, daha sonra Valilik Fuaye Salonu’na geçti.

Fuaye Salonu’nda açıklama yapan Vali İlhami Aktaş, 01 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kararname sonrasında Nevşehir Valiliği’ne atandığını hatırlatarak, bugün de ‘Bismillah’ diyerek bu onurlu göreve başlamış bulunduğunu söyledi.

Vali Aktaş ‘Beni bu onurlu göreve layık gören başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, İçişleri Bakanımız Efkan Ala’ya, tüm hükümetimizin üyelerine, bu onurlu görevi bize tevdi ettiklerinden dolayı en derin saygılarımla şükranlarımı arz ediyorum. Zat-ı devletlerinin bu itimatına mazhar olmayı derin bir sorumluluk olarak telakki ediyorum” diye konuştu.

Son 2,5 yılı Özel Kalem Müdürü olmak üzere toplam 22 yıllık Mülki İdare Amirliği görevi bulunduğunu ifade eden Aktaş, bundan sonrasında Nevşehir Valisi olarak devam edeceğinden dolayı onur duyduğunu kaydetti.

Aktaş, kendisinden önce görev yapanlar, başta son Vali Mehmet Ceylan olmak üzere tüm Valileri, Nevşehir’e hizmet eden kamu görevlilerini hayatta iseler minnet ve şükranla, Rahmet’e erdiseler de Rahmetle andığını belirtti.

‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir, insanların en iyisi faydalı olandır’ ilkelerini düstur edinerek bıkmadan, usanmadan, mesai mevhumu gözetmeden tüm halkın hizmetinde olacağını söyleyen Aktaş, insanı merkeze koyan, ayrım yapmadan, diğerkâmlık duygularıyla tüm hemşehrilerinin gelecek ümitlerine katkı yapmak için elinden geleni yapacağına kimsenin şüphesinin olmamasını istedi.

Vali İlhami Aktaş, eğitimden sağlığa, turizmden Gençlik Hizmetlerine kadar halkın faydasına ve refahına yönelik olarak kamu kurum ve kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının ortaya koyacakları çabalarla projelere tüm katkıyı yapacağını da ifade etti.

Sadece ülkemizin değil tüm dünyanın gözbebeği konumunda bulunan, eşi ve benzeri bulunmayan Kapadokya markasına sahip çıkacaklarını vurgulayan Aktaş, bu markayı gelecek nesillere daha kıymetlenmiş bir miras olarak devretme gayretinde olacağını da kaydetti.

Aktaş ‘Ülkemizin önündeki hedeflere, Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu hedeflerimize il olarak ulaşmak ve katkıda bulunmak için gecemizi, gündüzümüze katarak elimizden geleni yapmaya çalışacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Gayemiz, görevimizin sonunda arkamızda hoş bir seda

bırakmak olacaktır. Görevimin ülkemize ve ilimize hayırlı hizmetlere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Valilik makamına geçen İlhami Aktaş, basın mensupları ile de tokalaşarak tanıştı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ