Nevşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden “Mezunlar Konuşuyor” Paneli

Nevşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden “Mezunlar Konuşuyor” Paneli

neu

Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında fakültenin özel ve kamu sektöründe çalışan mezunlarını mevcut öğrencileri bilgilendirme amaçlı bir araya getiren Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, “Mezunlar Konuşuyor” isimli panel düzenledi.

Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezinde yoğun ilginin olduğu panele; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V. Alper ASLAN, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Şükran GÜNGÖR TANÇ, Doç. Dr. Metin KAPLAN, üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari Fakültesi Dekanı V. Prof. Dr. Alper ASLAN; “Vefa ile başladık. Belki de bugünü anlatan en güzel sözcüktür. Vefa, sevgide devamlılık demektir. Vefa demek, ihtiyaç hâlinde ona yardım etmektir. Bugün mezunlarımız yoğun iş tempolarında kendilerinden, işlerinden, belki de ailelerinden ödün vererek aramızdalar.  Mevcut öğrencilerimizin iş hayatının zorlukları karşısında motivasyona ihtiyaçları olduğunu fark ettik. Onların, mezunlarımızı dinleyerek kendilerine inanmalarını, cesaretlenmelerini istedik. Mevcut öğrencilerimizin de başlattığımız bu etkinliklere mezun olarak katılmalarını ve kendinden sonra gelenlere vefa ve cesaret ışığını vermelerini temenni ederim” dedi.

Oturumlar halinde gerçekleştirilen ve mezunlarımızdan İnsan Kaynakları Uzmanı Eda KOÇ, Girişimci ve Şirket Yöneticisi Emre Can AYDIN, Ahiler Kalkınma Ajansı Uzmanı Hatice ARSLAN, Albaraka Türk Banka Müdür Yardımcısı Aydın UYUMAZ, Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Öğretim Görevlisi Mehmet ALTUNTAŞ’ın katıldığı  panel; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müfettişi Mahmut SARIYERLİOĞLU’nun başlattığı üçüncü oturum,  Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı Sercan GÖK ve Maliye Bakanlığı Gelir Uzman Yardımcısı Adem SAĞLIK, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memuru Cumali ATAŞ’ın konuşmalarıyla sona erdi.

Etkin, verimli ve eğlenceli geçen panelde katılımcı öğrenciler, gelecekteki kariyerleri ile ilgili akıllarındaki soru işaretlerini giderdiklerini ve keyif aldıklarını belirterek sunuculara teşekkürlerini iletti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ