Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir UMKE Hastaların İmdadına Yetişti

Nevşehir UMKE  Hastaların İmdadına Yetişti

umke ekiblerince nakil olan hastalar (3)

Nevşehir de son iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle mahsur kalan hastaların imdadına Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) yetişti

Nevşehir de, kar nedeniyle yolu kapalı olan köydeki hastaların yardımına Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) yetişti.

Hacıbektaş ilçesi İğdelikışla, Hacıbektaş Aşağıbarak, Gülşehir Kızılkaya köyünde yaşayan hastalardan ateşli bir çocuk, mide kanaması geçiren bir hasta ve sağ bacağında uyuşma olan bir hasta, 12 Acil Servis’ten yardım istedi.

Köy yolunun kar nedeniyle ulaşıma kapalı olması üzerine UMKE ekipleri, köye ulaşmak için harekete geçti.

112 UMKE Ambulansı 4×4 Pajero aracıyla yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki köye ulaşan ekipler, hastaları alarak İl merkezlerindeki sağlık tesislerine ulaştırdı.

Olumsuz hava koşulları nedeni ile UMKE ve 112 ekipleri paletli Ambulansla Acil Sağlık Hizmetlerini yerine getirmek üzere göreve hazır beklemektedir. Acil Sağlık Hizmetleri sunumunu etkin bir şekilde yürütmek için Nevşehir Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 ve UMKE ekiplerimiz 7/24 çalışmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ