Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

NEVŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Nevşehir Ülkü Ocakları karın yağdığı ilk günden bu yana sokaklarda ki dilsiz canlılar için başlattığı kampanya da doğaya şimdiye kadar 322 çuval yem ve bayat ekmek bıraktı.

Nevşehir il merkezi ve ilçelerde yaptıkları faaliyetler ile büyük ses getiren Ülkü Ocakları, her yıl olduğu gibi bu yılda sokak hayvanları için önemli bir çalışmaya imza attı. Yaşlı-genç, büyük-küçük demeden herkes kar yağışı ile birlikte doğaya yem bırakarak bu kampanyaya destek verdi.

“Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun!” sloganı ile başlatılan bu kampanya hakkında konuşan Ocak Başkanı Ali Türker, “şehrimize karın ilk düştüğü günden bu yana tüm birimlerimiz sokak hayvanları için seferber olmuş durumda. Yağış öncesi tüm birimlerimiz bu konuya yoğunlaştı ve bölge bölge yem bırakma işlemlerimizi gerçekleştirdik. O günden bu yana tam tamına 322 çuval yemi doğada ki dilsiz canlılarımız için bıraktık. Kampanyamız kış boyunca sürecektir. Nevşehir Ülkü Ocakları Olarak bu kış doğada aç kalan sokak hayvanı bırakmayı hedefliyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ