Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir TES Başkanı Mustafa Uğur’un Diktiği Fidanlar Orman Oldu

Nevşehir TES Başkanı Mustafa Uğur’un Diktiği Fidanlar Orman Oldu

nevsehir tes orman

Mustafa Uğur başkanlığındaki Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’nin 2001 yılında Göre Kasabası’nda diktiği fidanlar yıllar içerisinde boy vererek “Eğitimciler Hatıra Ormanı”nın gerçekleşmesine vesile oldu.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur’un 2001 yılında eğitimciler adına hatıra ormanı oluşturmak üzere düzenlediği etkinlikte Türk Eğitim-Sen üyeleri tarafından dikilen yaklaşık 500 fidan yıllar içerisinde Göre Kasabası’nda adeta küçük bir bir ormanın oluşmasını sağladı.

Mustafa Uğur’un talebi üzerine dönemin MHP’li Göre Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın tahsis ettiği arazide bir şenlik havasında fidan diken ve okul bahçesinde düzenlenen piknikte yer alan sendika üyeleri ve kasaba halkı, Nevşehir’in güney girişindeki bu hatıra ormanını gördükçe göğüslerinin kabardığını gururla ifade ediyor.

Dikilen fidanların büyümesi adına yıllarca bu fidanları yönetim kurulu üyeleriyle birlikte suladıklarını ve bıkmadan bakımını yaptıklarını ifade eden Uğur, “2001 yılında, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz’ Hadis-i Şerif’inden hareketle bu dünyaya kalıcı bir eser bırakmak ve Türk Eğitim-Sen markasını ilelebet yaşatmak adına yüzlerce fidanı üyelerimizle birlikte toprağa verdik. Bugün o fidanların boyumuzu aşan ağaçlar olduğunu görmek bizim en büyük gururumuzdur” şeklinde konuştu.

Uğur, “Aynı ormanımızda yer alan ağaçlarımız gibi Türk Eğitim-Sen de bizim ellerimizle diktiğimiz nadide bir fidandır ve yıllarca bu fidanı büyütmek adına samimi üyelerimizle her türlü zorluklara göğüs gererek mücadele ettik ve bu günlere geldik. Üyelerimiz emin olsun ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra Türk Eğitim-Sen’e zarar vermek isteyenlerle de, Türk Eğitim-Sen üzerinden prim sağlamak isteyen şer odaklarla da gereken mücadele yapılacaktır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ