NEVŞEHİR TARIMI OKAN YILMAZ’LA GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

NEVŞEHİR TARIMI OKAN YILMAZ’LA GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

TARIM

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Okan YILMAZ, “KOP İdaresi ve İl Özel İdaresi kaynaklı, Sera projelerinin karşılığını vermeye başladığını” belirtti.

YILMAZ, “İl Müdürlüğü olarak uzun zamandır ilimiz ekonomisi ve üretimine katkıda bulunmak için daha az maliyetle, daha fazla ve kaliteli ürün yetiştirilmesini sağlamak, ayrıca yerel üreticilerimizin daha fazla pazar payına sahip olabilmesi için Plastik Örtü Sera Projelerimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi.

2019 yılı Mart döneminden itibaren KOP İdaresi ve İl Özel İdaresi kaynaklı 26 adet 504 m² sera sahiplerine teslim edilerek, üretim faaliyetlerine başlandığını belirten İl Müdürümüz Okan YILMAZ ” İlk etepta seralara 1. ürün olarak domates ve salatalık dikimi yapıldı ve 4 ay gibi bir sürede 504 m² alandan 10 ton ürün alındı. İkinci ürün olarak bu gün itibariyle hasadın başladığını ve tahminen Kasım ayı sonuna kadar yine seradan ve 504 m² alandan 5 ton civarında hasadımız olacaktır” dedi.

Kasım sonunda ise ekilecek yeşil soğan ve marul gibi ürünlerle ilk defa Nevşehir’de 3. Ürünün alınacağını belirten YILMAZ, ” Özellikle iklim ve rakım avantajı olan Kızılırmak havzasını, bölgenin en önemli örtü altı yetiştiriciliği merkezi yapmak istediklerini, bu nedenle 2020 yılı için KOP İdaresi ve İl Özel İdaresi kaynaklı 35 adet 504 m² seranın proje aşamasında olduğunu ve çalışmalarının bu hedef doğrultusunda devam ettiğini” belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ