Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR, SOSYAL YAŞAM ÜNİTELERİ İLE DONANIMLI SPOR KONDİSYON MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR

spor-kondisyon

Nevşehir Belediyesi , sosyal üniteleri ile adeta bir yaşam merkezine dönüştüreceği Spor Kondisyon Merkezi’ni 2017 yılında hizmete kazandırıyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, Nevşehir’de yapımı devam eden ve geleceğe bırakılacak en köklü birikimlerden biri olarak da değerlendirilen Nevşehir Külliyesi’nin hemen yanı başında oluşturulacak Spor Kondisyon Merkezi ile daha fazla sayıda kişinin salon sporu yapmasına imkan sağlanacağını söyledi.

Ünver, erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı oluşturulacak Spor Kondisyon Merkezi’nde spor salonlarının yanı sıra, antrenman odaları, soyunma kabinleri, duş ve WC’ erin yanı sıra çocuk oyun alanlarının bulunacağını belirtti.

900 metrekarelik bir alanda yer alacak Spor Kondisyon Merkezi’nin hemen yanı başında gezinti alanları, Cafeterya ve bir de Restaurantın bulunacağını vurgulayan Ünver şöyle konuştu: “ Sağlıklı toplumların oluşturulmasında sportif amaçlı fiziki merkezlerin sayısal olarak artırılıp modern hale getirilmesi büyük bir önem taşıyor. Bu doğrultuda Nevşehir Belediyesi olarak gerek ferdi ve gerekse ailelerin de bu yönde faaliyetlerini modern ve nezih ortamlarda gerçekleştirmesine imkan sağlama adına, hem erkekler ve hem de kadınlar açısından Spor Kondisyon Merkezi oluşturuyoruz. 2017 yılı içerisinde hizmete kazandıracağımız Spor Kondisyon Merkezi’nden yararlanacak vatandaşlarımız bir yanda spor yaparken, spordan arta kalan zamanlarını da sosyal alanlarda değerlendirme imkanı bulacak.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ