Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR ÖĞRETMENEVİ FARK YARATIYOR

NEVŞEHİR ÖĞRETMENEVİ FARK YARATIYOR

Nevşehir’in Avanos Çevre Yolu üzerinde kurulu bulunan Nevşehir Öğretmenevi eşsiz Erciyes Dağı Manzaraları ve doyumsuz gün batımı seyir noktası olması ile bölgenin en önemli konaklama tesislerinden biri olmaya adam. Nevşehir Öğretmenevinin konuya hakim Müdürü Seyrani İpek ve diğer yönetim kademesinde işinin ehli uzmanlarıyla konaklama tesis yapılandırılmasında Kapadokya bölgesinin önemli tesislerinden biri olma yolunda emin adımlarla yol kat etmeyi sürdürüyor.

Nevşehir Öğretmen Evi Müdürü Seyrani İpek, Nevşehir’de görev yapan yerel ve ulusal medya mensuplarına hali hazırda  3 kat üzerinden 40 yatak, yılbaşına kadar da toplamda  80 oda ve 160 yatağa sahip olacak ve en önemlisi 2022 turizm sezonuna yetiştirilmek üzere de 200 yatak kapasitesine 5 yıldızlı bir otel konforunda hizmet sunacak Nevşehir Öğretmenevi’ni gezdirdi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin yanı başında olmasının getirdiği avantajın yanında Göreme ve Avanos gibi bölgenin can damarlarından biri olan turizm merkezine yakınlığı ile de bu alanda etkin bir misyon üstlenen Nevşehir Öğretmen Evi,bölgenin ihtiyaç duyduğu konaklama yönündeki en temeldeki sorunlara bir nebze de olsa çözüm oluşturan yapısını ile de dikkat çekiyor.

2022 turizm sezonu öncesinde 200 yataklı hale getirilerek 5 yıldız niteliğine haiz diğer hizmet birimleri ile hizmete geçirilmesi planlanan Nevşehir Öğretmen evi özellikle kongre turizmi bağlamında olsun,diğer yanda düğün salonu bağlamında olsun bölgenin soluk alması adına da önemli bir konumda bulunuyor. 3 bölümden oluşan toplamda 1000 kişilik salonu ile bölgenin sayılı kongre merkezlerinden biri olarak da önümüzdeki yıldan itibaren anılmaya başlayacak Nevşehir  Öğretmen Evi, ‘Kapadokya’daki Eviniz’ sloganı ile misafirlerine bir ev sıcaklığını sunan üstün hizmet kalitesi ile bölgenin önde gelen konaklama tesislerinden biri olarak belleklere şimdiden ismini yazdırmışa benziyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ