Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR MÜFTÜLÜĞÜ YILIN İLK UMRECİLERİNE SEMİNER DÜZENLEDİ

NEVŞEHİR MÜFTÜLÜĞÜ YILIN İLK UMRECİLERİNE SEMİNER DÜZENLEDİ

umreee

Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonuyla bu yıl Nevşehir’den ilk turda umreye gidecek olan umreci adaylarına bilgilendirme semineri, Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezi Salonunda yapıldı.

İl Müftülüğünce yapılan seminer, 28.11.2016-30.11.2016 tarihleri ve 08.30-12.45 saatleri arasında gerçekleşti.

Seminerde İl Müftü Vekili Yaşar Bolat “Ana Hatlarıyla Umre Menasiki”, Müftü Yardımcısı Nazım Haksever “Umre İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci”,  Hac ve Umre Şube Müdürü M. Şaban Yılmaz “Hz. Peygamber (sav) Mescid-i Nebevi ve Medine”, Vaiz Mustafa Şahin “Yolculuğa Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık”, Vaiz Latif Adsan “Umrenin Hikmeti ve Umredeki Sembollerin Anlamı”, Kur’an Kursu Öğreticisi Tuba Demirtaş “Kadınlara Özgü Konular” ve Dr. İshak Utku Düzgün ise “Umre Yolcuları İçin Temel Sağlık Bilgileri” konuları hakkında önemli bilgiler verdiler.

Çarşamba günü yapılan seminerde umreci adaylarına Kâbe maketi sembolik olarak tavaf yaptırıldı. Kutsal topraklara umre ziyaretine gidecek olan umreci adayları yapılan temsili tavafla duygulu anlar yaşadı.

İlimizden kutsal topraklara gidecek olan ilk umre kafilemiz, 01.12.2016 tarihinde Kapadokya Havalimanı’ndan Medine’ye hareket edecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ