Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ MUSTAFA AÇIKGÖZ ZİYARET DAĞINDA

NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ MUSTAFA AÇIKGÖZ ZİYARET DAĞINDA

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ ve Beraberindeki Heyet Kanadalı Centerra madencilik AŞ’nin altın madeni rezervlerini tespit etmek amacıyla başlattığı  çalışmaları yerinde incelediler.

Özkonak Belde Sakinlerinden Gelen Tepkiler Üzerine Özkonak Belediye Başkanı Abdulkadir MACİT başkanlığında  Belediye Meclis Üyeleri, Kasaba Muhtarları ve Diğer Siyasi Parti Temsilcilerinin Katılımıyla Toplantı Yapmış Ziyaret Tepe Mevkiinde Yapılan Maden Arama Çalışmalarıyla İlgili Yetkililere ve Yetkili Kurumlara Çalışmaların Engellenmesi İçin Gerekli Mücadele edilmesi konusunda karar alınmış akabinde  AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Rauf Yanar, ve Avanos AK Parti İlçe Başkanı Fatma Parmaksız ve beraberindeki heyet,  Özkonak beldesinde  altın madeni rezervlerini tespit etmek amacıyla başlatılan çalışmalarını yerinde incelediler. AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; “Özkonak’ta AK Parti Nevşehir teşkilatımızla hemşerilerimizi ziyaret ederek, ilgili sahayı inceledik. Özkonak’ta mağduriyet oluşmaması için çalışıyoruz. Sevdamız Nevşehir’imiz için hemşerilerimizle her daim bir ve beraberiz.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce Kanadalı Centerra madencilik AŞ’ye  Ziyaret Dağında 15 / 11 / 2019 tarihinden itibaren 10 yıl geçerli olmak üzere   4 milyon 60 bin M2’lik alanda maden arama IV Grup arama  ruhsatı verildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ