Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR İL MÜFTÜLÜĞÜN’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE HEDİYE KUR’AN

NEVŞEHİR İL MÜFTÜLÜĞÜN’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE HEDİYE KUR’AN

kuran

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk ve Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Mehmet Sürücü’yü makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette KYK Nevşehir Yurt Müdiresi Nalan Buyruk, Müdür Gökhan Güvercin, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yurtlarda görevlendirilen Rehber Din görevlisi ve Kur’an Kursu Öğreticileri de hazır bulundular.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi ve Yurtlar Kurumu arasında yapılan protokol çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda Nevşehir İl Müftülüğü tarafından geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Kur’an Kursları açtı.

Yurt Müdürlüğünde gerçekleşen ziyarette İl Müftüsü Yakup Öztürk, Yurt Kur’an kurslarına katılan ve Kur’an-ı Kerim’i öğrenen öğrencileri tebrik ederek, “Hediyem Kur’an Olsun” projesi kapsamında öğrenicilere Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Programda Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Mehmet Sürücü, Müftülük tarafından yurtlarında Kur’an Kursu açılması, rehber din görevlisi ve öğreticilerin görevlendirilmesi ve öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye edilmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, Müftü Öztürk’e teşekkür etti.

Müftü Öztürk,  Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Mehmet Sürücü ve personellerinin gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, çok memnun kaldıklarını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ