Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı Görevine Başladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı Görevine Başladı

mazhar alımlı2

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Üniversitemiz Rektörlüğüne; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. Maddeleri uyarınca 10.03.2017 tarihinde atanan Prof. Dr. Mazhar Bağlı Rektörlük makamında düzenlenen devir teslim töreni ile görevine başladı.

Törende konuşan eski Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç; “Kurucu rektör olarak görevde bulunduğum süreçte üniversitemizin gelişimine yönelik birçok yenilik ve faaliyeti hayata geçirdik. Bundan sonraki dönemde de Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin çok daha ileriye gideceğine olan inancım tamdır. Bugün burada bayrağı biz Mazhar hocamıza devrediyoruz.  Mazhar Bey üniversiteyi ekibiyle birlikte çok daha iyi yerlere taşıyacaktır. Kendisi bundan sonra inşallah bu bayrağı alıp çok daha yukarılara taşıyacaktır. Ben de bundan sonra devletimiz bize nasıl bir görev tevdi edecekse o göreve devam edeceğim. Tekrar tekrar bütün hocalarıma, bütün akademik ve idari personelime canı gönülden çok teşekkür ediyorum” dedi.

Görevi devralan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı da konuşmasında kendisini bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, YÖK ve üyelerine, Nevşehir kamuoyuna ve öğretim üyelerine teşekkür ederek  Nevşehir  Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin ülkemizin bilim dünyasına çok önemli katkılarda bulunacağına olan inancını ifade etti.

Rektör  Prof. Dr. Mazhar Bağlı devamında, “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin bu ülkeye çok önemli bir katkı sunmak için büyük bir işlev yerine getireceğine inanarak buradayım. Bu güne kadar yapılmış olan çalışmalardan dolayı Rektör hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Kendisinin üniversiteye yaptığı katkılardan kimsenin kuşkusu yoktur. Ancak bizim de bunun daha ileriye taşınması için gayret edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Hayırlı olsun; bundan sonraki hayatında hocamıza başarılar diliyorum. Burada bütün arkadaşlarımızdan hem akademik anlamda hem idari anlamda gerekli desteği alacağımıza inanıyorum. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tören, Rektör  Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve eski Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın karşılıklı çiçek takdimleriyle sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ