Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR GENÇLİK MECLİSİ BAŞKANI TÜM GENÇLERİ EVET DEMEYE DAVET ETTİ.

evet

Nevşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Muhammed Ali KOÇAK, yeni anayasa maddelerinin Türkiye Büyük Millet Meclisinden geçip referandum yoluyla halka sunulacak olan başkanlık sistemi ve bazı maddelerle ilgili gençleri EVET demeye davet etti.

Yaptığı açıklamada, yeni anayasa değişikliği ile gençlerin önünün açılacağını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın değimi ile artık gençler ilk on birde yer bulacak dedi. 18 yaşına gelen bir gence seçme özgürlüğü tanınırken, seçebilirsiniz fakat seçilemezsiniz engeline takılan gençler artık 18 yaşına girdiğinde ülkesi için, memleketi için her ortamda söz sahibi olabilecek.

Yıllardır gençler siz bizim geleceğimizsiniz diyen düşünceyi gençler bugün de olmak istiyor diyerek her kürsüde gençlerin de söz sahibi olacağı bu anayasa değişikliğine EVET diyeceğiz.

Gençlik Meclisi Başkanı Muhammed Ali KOÇAK, bu anayasa değişikliği Gençlerin Anayasası olacak ve her bir genç Nisan 2017 tarihinde yapılması planlanan referandumda EVET diyerek anayasasına sahip çıkması gerekiyor açıklamasını yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ