NEVŞEHİR DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNDE MEYDANLARI DOLDURDU

NEVŞEHİR DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNDE MEYDANLARI DOLDURDU

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ NEDENİYLE DİRİLİŞ MEYDANI’NDAYIZ

15 Temmuzun üçüncü yılında Nevşehir’de binlerce vatandaş, Diriliş Meydanı’nda bir araya geldi.

İlk olarak, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında; Nevşehir’de “Milli Birlik Yürüyüşü” düzenlendi.

Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın seslendirdiği kahramanlık marşları eşliğinde ve ellerinde Türk Bayraklı 7 den 70’e vatandaşlarımızın katıldığı yürüyüş; Ziraat Bankası önünden, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programının icra edileceği Diriliş Meydanı’nda sona erdi.

Akabinde, FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin üçüncü yılında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri programı çerçevesinde Nevşehirli vatandaşlar, Diriliş Meydanı’na akın etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile Diriliş Meydanı’nda başlayan program; Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın seslendirdiği kahramanlık marşları ve Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmasının ardından İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı dua ile devam etti.

Daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Yücel Menekşe ve Mustafa Açıkgöz’ün akabinde de Nevşehir Valisi İlhami Aktaş konuşmalarını yaptılar.

Vali İlhami Aktaş, bu programın hazırlanmasında emeği geçen başta belediye başkanı olmak üzere tüm çalışanlarına ve katılımcılara teşekkür ederek; “Allah, bir daha 15 Temmuz yaşatmasın diyorum. Bu milli birlik ve beraberliğimizin her zaman daim olmasını niyaz ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Akabinde de; Dursun Ali Erzincanlı’nın konseri ile devam eden demokrasi nöbeti, 15 Temmuz Kısa Film Gösterimi ile Gazi konuşmalarının ardından Maher Zain’in konseri ile de devam etti.

Daha sonra saat 00.13’ü gösterdiğinde Nevşehir genelindeki tüm camilerden, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle tüm camilerden Salalar okunması ile program sona erdi.

Programa; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Eşi Songül Aktaş ile Kızı Elif Aktaş ve Oğlu Ahmet Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, belde belediye başkanları, şehit yakınları ve gaziler, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşu yetkilileri, daire müdürleri, basın mensupları ve 7’den 70’e vatandaşlar katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ