Nevşehir CHP’den Ayşegül Terzi’ye atılan tekmeye sert tepki

Nevşehir CHP’den Ayşegül Terzi’ye atılan tekmeye sert tepki

dscf4143

CHP Nevşehir Kadın Kolları Başkanı Kadiriye Özsoy, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı, şiddetle kınadıklarını söyledi. Özsoy açıklamasında, kadınlar için de özgürlük ve adaletin Cumhuriyet Halk Partisi ile geleceğini vurguladı.

CHP Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanlığı, şort giydiği için sözlü ve fiziksel saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi’ye destek vermek için parti binasında basın açıklaması yaptı.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Kadiriye Özsoy’un yaptığı açıklamaya CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri Yaşar Akdoğan ve Mustafa Dirikoç, Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Nurdan Güzel, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Necdet Aşıcı ve parti üyeleri de katılarak destek verdi.

CHP Nevşehir Kadın Kolları Başkanı Kadiriye Özsoy yaptığı basın açıklamasında, “Ayşegül Terzi, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir. Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir. 14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır. Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül. Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, “Kadın Gülerse, Toplum Güler.” Kadınlar için özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ