Nevşehir Belediyesi’nin Projesi Destek Kazandı

Nevşehir Belediyesi’nin Projesi Destek Kazandı

nev

Kitaplar Konuşuyor Nevşehir Okuyor Projesi Hibe Aldı

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın, KOP Bölgesi’nde Okuma Alışkanlığı ve Kültürünün Artırılarak Sürdürülebilirliğin Sağlanması (OKASS) Mali Destek Programı kapsamında, Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ortak olduğu “Kitaplar Konuşuyor Nevşehir Okuyor Projesi” ile  destek kazandı.
Projeyle, Nevşehir merkezde ortaokul kademesi 5.sınıfta eğitim alan yaklaşık 2.000 öğrencinin, öğretmen ve ebeveynleriyle birlikte kitap okuma faaliyetleri yaparak, bu şekilde kitap okuma alışkanlığı kazanmaları amaçlanıyor.
‘KİTAP OKUMA PARKI’ OLUŞTURULACAK’
Proje kapsamında, Nevşehir merkezde tüm vatandaşların kolaylıkla ulaşabilecekleri, günlük yaşamlarında istediklerinde sadece kitap okuma amacıyla vakit geçirebilecekleri bir “Kitap Okuma Parkı” (KOP) oluşturulacak. Parkta kitap şeklinde tasarlanmış sensörlü banklar yer alacak. Vatandaşlar banka oturduklarında, kitap tanıtımlarını dinleyebilecekler.  Kitap Okuma Parkında, bir de sokak kitaplığı oluşturulacak. Tanıtımı yapılan kitaplar, kitaplıkta sergilenerek, vatandaşın ilgi alanına giren kitapları ücretsiz olarak temin etmeleri sağlanacak.
Proje ile birlikte ilk, orta, lise ve dengi okulların ve vatandaşların kitap bağışı yapmaları için, şehrin belirli noktalarına  kitap kumbaraları yerleştirilecek ve söz konusu kitaplar  Nevşehir Belediyesi tarafından derlenecek.
Proje sürecinde okullarda okuma yarışmaları düzenlenecek, derece alan öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek.
2017 yılının başında başlaması planlanan projenin, 6 ay içinde tamamlanması öngörülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ