NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER: “GAZETECİ MUSTAFA SERTBAKAN’IN ÖLÜMÜ , NEVŞEHİR BASINI İÇİN BÜYÜK BİR KAYIP”

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER:  “GAZETECİ MUSTAFA SERTBAKAN’IN ÖLÜMÜ , NEVŞEHİR BASINI İÇİN BÜYÜK BİR KAYIP”

sert

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, genç yaşta vefat eden gazeteci dostu Mustafa Sertbakan’ın Nevşehir basını için de büyük bir kayıp olduğunu belirterek, Sertbakan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak dün gece hayata gözlerini yuman Nevşehir basınının önemli isimlerinden Mustafa Sertbakan’ın ölümü nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Gazetecilik yaptığı dönemlerde tanıdığı ve sonrasında belediye başkanlığı döneminde de hizmete kazandırdığı Radyo Mega FM’de belirli aralıklarla sohbetlere katıldığı Gazeteci Mustafa Sertbakan’ın ani ölümünden büyük bir üzüntü duyduğunu dile getiren Ünver mesajında şunları kaydetti. “ 47 yaşında kayıp ettiğimiz sevgili kardeşimiz Mustafa Sertbakan’ın bu ani ölümü beni derinden üzdü. Değerli kardeşim Mustafa Sertbakan’a Cenab-ı Allah’dan rahmet, kederli ailesi ,sevenlerine ve Nevşehir basınında görev yapan arkadaşlarımıza Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum. “

Mustafa Sertbakan , mesleğe 1984 yılında Yeni Asya Gazetesi’nin çıkardığı ‘Can Kardeş’ isimli derginin Nevşehir Muhabirliği ile başladı.

Nevşehir’de haftalık olarak yayınlanan ilk renkli ofset gazetesi olan ‘Haber 50 “ gazetesini de çıkartmaya başlayan Sertbakan, Nevşehir’de ilk TV yayınını yapan isimlerden biri oldu.Uzun yıllar Hürriyet Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı muhabirliği de yapan Sertbakan 1994 yılından beri de yerel olarak Nevşehir’de yayın yapan Nevşehir Mega FM Radyosunun sahipliği ve Genel yayın Yönetmenliğini yapıyordu.

Evli ve 3 çocuk babası olan gazeteci Mustafa Sertbakan Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyesi idi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ