NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER: “BAYRAMLAR, KARDEŞLİĞİN ZİRVE GÜNLERİDİR”

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER:  “BAYRAMLAR, KARDEŞLİĞİN ZİRVE GÜNLERİDİR”

hasan aga

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bayramların inananlar arasında sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının pekiştiği müstesna günler olduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 1 Eylül 2017 Cuma günü başlayacak mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında başta Nevşehirli hemşehrileri olmak üzere tüm inananların Kurban Bayramını tebrik eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İslam dinini hak din bilen ve bu safta bulunan tüm insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği müstesna günler olarak da bilinen bayramların, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşlik içerisinde kucaklaştıkları huzur ve bereket günleri olduğunu belirtti.

Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, toplum hayatında millet olma şuurunun da şekillendiği ve kuvvetlendiği gönül günleri olarak da değerlendirilebilecek dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı’nın, tüm gönül coşkusu içerisinde Nevşehirli vatandaşların idrak etmesi çağrısında bulunan Ünver, mesajında şunları kaydetti. “Rahmet deryasında gönüllerin sevgiye perçinlendiği böylesine anlamlı bir bayramı, tüm vatandaşlarımızın, kalplerinde sevgi seline dönüşerek yaşamalarının gerektiğine inanıyorum. Böyle bir mübarek bayram günlerin yüzü suyu hürmetine rabbimizin, inanan insanlara, bir ve beraberliklerini güçlendirmesini dilerken yine inananların çaresiz, yardıma muhtaç nice insanları hatırlamalarına da bir vesile olacağına inandığım böylesine anlamlı günleri vatandaşlarımızın en iyi bir şekilde değerlendirerek geçirmelerini temenni ediyorum. Başta Nevşehirli vatandaşlarımız olmak üzere tüm İslam aleminin, mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ