NEÜ Kozaklı Meslek Yüksekokulu Düzenlenen Törenle Açıldı

NEÜ Kozaklı Meslek Yüksekokulu Düzenlenen Törenle Açıldı

img_2049

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin (NEÜ)  7’inci meslek yüksekokulu olan, Kozaklı Meslek Yüksekokulu düzenlenen törenle açıldı.

Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini almaya başlayan Üniversitenin Kozaklı Meslek Yüksekokulu için açılış töreni düzenlendi. Törene; Rektör  Prof. Dr. Filiz Kılıç, Kozaklı Kaymakamı Kemal Duru, Nevşehir İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ramazan Akça, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Davut Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Köçer,  Kozaklı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Muhammet Özalp, kurum müdürleri, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ile davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılışında konuşan Rektör  Prof. Dr. Filiz Kılıç , 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılına ilk öğrencileri ile merhaba diyen Kozaklı Meslek Yüksekokulunun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Rektör Kılıç  konuşmasında, “Bugün  heyecan ve gurur  verici açılış töreni ile bir araya gelmemize vesile olan Kozaklı Meslek Yüksekokulumuzun,  öncelikle Kozaklı ilçemize, üniversitemiz ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah buradan yetişecek olan siz öğrencilerimiz sağlık sektöründe güzel hizmetlerde bulunacak. Geleceğimizi şekillendirecek gençlerimizin güzel şeyler yapacağına inanıyorum ve kendilerine güveniyorum.  Kendileriyle bir araya geldiğimde gözlerindeki ışığı, çalışma arzusunu, moral ve motivasyon yüksekliğini gördüm. İnşallah kendileri,  ileride daha başarılı olacaklar ve başarılı işlere imza atacaklar.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak, ilçelerimizde Meslek Yüksekokulu açarken iki şeye çok önem verdik. Bunlardan birincisi o ilçeye gelecek öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması hususlarına çok dikkat ettik.   İkincisi ise,  o bölgenin ihtiyacına cevap verecek bölüm ve programları açmaya özen gösterdik. Bu anlayış doğrultusunda Kozaklı ilçemizde de sağlık sektörünün ihtiyacına cevap verecek bölümler açmaya önem verdik.  Şu anda iki programımızı burada açarak 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılına 112 öğrencimizle merhaba dedik.

Diğer bir çok binamızı hayırseverlerimiz ve belediyelerimizin katkılarıyla Üniversitemize kazandırdık.  Bu binamızın yapımını da Kozaklı Belediyemiz üstlenerek bizlere teslim ettiler. Biz de üniversite olarak iç tefrişatını tamamlayarak siz değerli öğrencilerimize, ilçe halkımıza ve ülkemize kazandırdık. Şahsım ve üniversitemiz adına Kozaklı Belediye Başkanlığımıza ve emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum.  Bu okulumuz üniversitemizin yedinci Meslek Yüksekokulu olup, inşallah Derinkuyu İlçemizde  yine hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan, tarım ve hayvancılık üzerine olan 8’inci Meslek Yüksekokulumuzu da en kısa zamanda açmayı planlıyoruz. “dedi.

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Rektör  Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Moral ve motivasyonlarınızı asla düşürmeden, belirlediğiniz hedef doğrultusunda daha çok çalışmanızı istiyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz, sizlerin başarısı bizlerin ve ülkemizin başarısıdır.  Şimdiden hepinize eğitim-öğretim hayatınızda ve bundan sonraki hayatınızda nice başarılar diliyorum” diye konuşmasını tamamladı.

Açılışta konuşan Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven ise, “ Bize bu mutluluğu, heyecanı ve gururu yaşattıkları için öncelikle Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyorum.  Bugün Kozaklı çok mutlu.  Çünkü,  burada okuyan öğrencilerimiz insanlarımıza şifa verecekler. Bu okulumuzun  bazı eksiklikleri olduğunu biliyoruz. İnşallah bunların giderilmesi için belediye olarak üstümüze düşen her şeyi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sizlere eğitim hayatınızda başarılar diliyor, okulumuzun tekrar ilçemize, üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar ile birlikte Kozaklı Meslek Yüksekokulunun açılışını gerçekleştiren Rektör  Prof. Dr. Filiz Kılıç, okul binasını gezdi.

Açılış, Üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi  Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri tarafından verilen mini müzik konseri ile son buldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ