Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81. Yılı Nevşehir’de de törenlerle anıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81. Yılı Nevşehir’de de törenlerle anıldı.

ATATÜRK’Ü ANIYORUZ (1)

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81. Yılında yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de törenlerle anıldı.

Anma programı kapsamında; Nevşehir Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni yapıldı.

Tören, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından, saat 09:05’te sirenlerin çalmaya başlaması ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere çekilen bayrağımız yarıya indirildi ve buradaki program sona erdi.

Çelenk Sunma Töreni’nin ardından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde program devam etti.

Buradaki programda Vali İlhami Aktaş, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Atatürk Fotoğrafları ve Resim Sergisi’ni sergiyi gezerek, yetkililerden sergi hakkında bilgi aldı.

Akabinde; Kültür Merkezindeki program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81. dönümü Mesajının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Daha sonra, İlkokullar ve Ortaokullar Arası “Atatürk” konulu şiir yarışmasında dereceye giren şiirin okunması ve “Atatürk” konulu Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren eserin okunması ile program devam etti.

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, “Atatürk” konulu Oratoryoyu seslendirilmesinin ardından İlkokul, Ortaokul ve Liseler arası Kompozisyon ve Şiir dalında yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali İlhami Aktaş ve protokol tarafından verildi.

Vali Aktaş, etkinliği sunan öğrencilere ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çekindi.

Çelenk Sunma Töreni’ne ve Kültür Merkezindeki Anma Programına; Vali İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Baro Başkanı Av. Mustafa Necmi Öncül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire ve okul müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ