Milli İrade Şehitlerimizin İsimleri , Nevşehir’de Caddelerde Yaşıyor

Milli İrade Şehitlerimizin İsimleri , Nevşehir’de  Caddelerde Yaşıyor

caddeisimleri

Nevşehir’de  FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY ‘na  bağlı bir grup vatan haini tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında şehadet mertebesine ulaşan 3 asker ve polisin isimleri, artık  caddelerde yaşıyor.
15 Temmuz 2016 gecesi, FETÖ/PDY’na bağlı hainlerin Ankara’daki ana hedeflerinden biri olan Ankara    Gölbaşı’ndaki,  Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) ‘nı ele geçirmeye çalışan   darbeci general 1. Özel Kuvvetler Tugay Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi’yi vurarak hainlerin çirkin darbe planlarını yok eden  daha sonra da  hainlerin açtıkları ateş sonucunda şehit olan  Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’ in ismi, Nevşehir  İl Jandarma Komutanlığı’nın yan bölümünde Pelikan Caddesi’ne verildi.
Darbe kalkışması sırasında  vatan hainlerinin  Ankara    Gölbaşı’ndaki,  Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK)’na yaptığı saldırı sonrasında şehit olan  Avanoslu 1 çocuk annesi Özel Harekat polisi Demet Sezen’in ismi de, Avanos Yolu üzerindeki 228. Cadde’ye verilirken, yine aynı komutanlıkta görev yaptığı sırasında hainlerin bombalı saldırısı sonrasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede  şehit olan Ürgüplü Fevzi Başaran’ın ismi de,  Ürgüp  yolu üzerindeki Damla Caddesi’ne verildi.
Nevşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenleme ile birlikte,  Ziraat Bankası önünden başlayıp Yavuz Sultan Selim Han Köprülü Kavşağı’na kadar olan Kayseri Caddesi’nin ismi Milli İrade Caddesi, Borsa Kavşağı’ndan başlayıp Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar olan Aksaray Caddesi’nin ismi  de , Millet Caddesi olarak değiştirildi.
Bu kapsamdaki çalışmalarda Yeni Mahalle’deki Türk Telekom Meydanı’nın ismi ‘Diriliş Meydanı’ olarak değiştirilmişti.
Değiştirilen cadde ve meydanların isimlerinin yazılı olduğu levhaların asılması çalışmaları da tamamlandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ