MHP heyeti, Nevşehir Gazeteciler Cemiyetini (NGC) ziyaret etti.

MHP heyeti, Nevşehir Gazeteciler Cemiyetini (NGC) ziyaret etti.

filiz kılıç

MHP İl Başkanı İlhan Kaya, MYK Üyesi Mehmet Varol, Nevşehir belediye başkan adayı Prof. Dr. Filiz Kılıç ve partililer, NGC Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Bayram Ekici ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Ziyarette konuşan Varol, Nevşehir’in makus kaderinin yıkılması gerektiğini söyledi.

Nevşehir’in kaderini değiştirecek ismin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yaptıklarıyla kendini kanıtlayan Filiz Kılıç olduğunu belirten Varol, “Biz Nevşehir’imiz açısından daha iyi işler yapacağımıza inanarak, bunu görerek, rakibimizi de tartarak, rakibimizden daha çok devlet deneyimi olan, daha çok devlet yatırımı yapmış olan bir adayla birlikte netice alacağımıza inanıyoruz. Elbette herkesin gönlünde bir siyasi parti yatıyor. Ama bugünkü mesele bir siyasi parti tercihinden ziyade Nevşehir’in uzun zamandır kötü idare edilişinin sona ermesi. Biz Nevşehir sevdalısı insanlar olarak bunu istiyoruz.” diye konuştu.

“Olmaz denilen her iş olacak”

Nevşehir’in sınıf atlaması gerektiğini vurgulayan Varol, “Herkes olmaz denilen işlerin Nevşehir’de kolayca yapıldığını, sıkıntı olarak görülen şeylerin aslında sıkıntı olmadığını görecek. Mevcutta bir disiplin olmadığını ve devlet deneyimi disipliniyle bu sorunları çözeceğimize inanıyoruz. Adayımız Filiz Hanım bu işi başaracak en iyi isimlerin başında geliyor. Nevşehir’in kaderinin değişmesi için adayımıza destek istiyoruz.” dedi.

Nevşehir için 90 proje hazır

Nevşehir belediye başkan adayı Filiz Kılıç da Nevşehir için 9 başlıkta 90 proje hazırladıklarını ifade ederek, projelerini zamanla vatandaşlarla paylaşacaklarını kaydetti.

Gazetecilere site sözü

Nevşehir’de basının sıkıntılar yaşadığını bildiğini aktaran Kılıç, “Ben 9 yıldır Nevşehir’deki gazeteci arkadaşlarla çalışıyorum. Gazeteci arkadaşlarımızın hak ettiği imkanlara ulaşamadığını biliyorum. Başkan olduktan sonra basına sosyal tesisiyle birlikte bir site kuracağız. Sosyal imkanları olan, kreşi olan, spor yapılabilen bir site oluşturacağız. Bunun için yerimizi belirledik.” dedi.

Nevşehir basınının gelişmesi adına da çalışmalar yapacağını aktaran Kılıç, Nevşehir’de bir televizyon olmaması büyük bir sıkıntı. Yıllardır konuşulur ama hiçbir adım atılmadı. Nevşehir’in, şehir olarak Türkiye’de hak ettiği yere gelmediğine inanıyorum. Belki yanlış, politikalarla, belki yapılan eksik işlerle ama bunun basın ayağı benim için çok önemli.” diye konuştu.

Kılıç, kendilerinin ve projelerinin doğru ve iyi bir şekilde halka duyurulmasını istedi.

“Basın, Nevşehir yararına olan her projeye destek verir”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MHP heyetine teşekkür eden Ekici de “Nevşehir’in kaderi söz konusu olduğunda biz ve gazeteci arkadaşlarımız şehrin kalkınması yönünde tavrımızı

alıyoruz. Hiçbir arkadaşımız memleketin zararına olacak bir işin içinde olmaz. Biz her adaya ve her siyasi partiye eşitiz. Nevşehir’e yapılacak her yatırıma da destek vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Basının önemine vurgu yapan Ekici, “Basın herkese söz hakkı tanıdığı için her kesim basından takip edilebilir. Bu da basına verilen önemin daha da artması gerektiğini gösteriyor. Birçok zorluğa rağmen gazetelerimizi çıkarıyoruz. Bu gazeteler bu şehrin arşivi. Basına ve basın mensubuna sahip çıkılması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Ekici, ziyaretin anısına Kılıç’a plaket takdim etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ