MEHMET DİNLER İLKOKULU’NDAN ANLAMLI ZİYARET

MEHMET DİNLER İLKOKULU’NDAN ANLAMLI ZİYARET

mehmet dinler

Ürgüp Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında yürütülen DEĞERLERİM ŞAHSİYETİMDİR projesinin Mart ayı değeri “VATAN SEVGİSİ”. Mart ayı boyunca okullarda öğrencilere “Vatan Sevgisi “ değeri ; vefa ve sadakat, fedakarlık, şehitlik ve gazilik, bayrak ve paylaşım alt değerleri ile kazandırılıyor. Bu kapsamda Mehmet Dinler ilkokulu 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan 70 kişilik bir grup, okul müdürü Cengiz ABLAK öğretmenler Hayri USLU ,Hatice YAMALI ,Figen ÖZGÜN ve Nadire ERDOĞAN ile birlikte Ortahisar Kasabamızda Evlatları Vatan Uğruna Şehit olmuş 3 şehit ailesine ziyarette bulundu. 16 Mart Perşembe günü yapılan ziyarette Şehit Ali KAYACA, Şehit Metin ÖZÜARI ve Şehit Numan TATLI’nın aileleri ile bir araya gelen öğrenci ve öğretmenler ailelerin acısını paylaştı. Şehitlik ve vatan sevgisi üzerine konuşma yapan okul müdürü Cengiz ABLAK “Bütün milletimiz adına, bu onurlu rütbeyi kıyamete kadar taşıyacak olan şehitlerimizi, burada bulunan yakınlarının huzurunda saygı ve minnetle anıyorum. ‘Şehit olursam ağlama anne’ diyen evlatlar yetiştiren, evladını kaybettiğinde ‘vatan sağolsun’ diyebilen ana-babaların ellerinden öpüyorum.

Bizler bugün bu vatan üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımızı dalgalandırabiliyorsak bunu şehitlerimize ve onları yetiştiren analara borçluyuz. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Kurtuluş Savaşı’ndan bugünlere bu vatan evlatlarının çelik gibi imanına ve büyük yüreklerine borçluyuz. Vatan ve şehadet dendiğinde kalpleri titreyen, yüreği kabaran evlatlarımıza borçluyuz.

“ dedi.

Şehit Ailelerine ziyaretin ardından 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği’ni de ziyaret eden Mehmet Dinler İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale Savaşlarında ve 15 Temmuzda Şehit olan Nevşehir’li Vatan Evlatlarının manevi huzurlarında saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımızı okudular .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ