Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

KOSGEB DESTEĞİNE BAŞVURULARI BAŞLADI

KOSGEB DESTEĞİNE BAŞVURULARI BAŞLADI

ebubekirAK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir GİZLİGİDER KOBİ’lere  müjdeyi verdi.

Ebubekir GİZLİGİDER yaptığı açıklamada;

 

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın açıkladığı KOBİ’lere verilecek 50 bin lira destek ile ilgili başvurular Pazartesi günü başlıyor. KOSGEB tarafından verilecek olan Sıfır Faizli İşletme Desteği faizsiz ve ilk 12 ay ödemesiz,36 ay vadeli olarak geri ödenecek.

KOBİ’lere sağlanacak destek için başvurular 19 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 24.00’da sona erecek ve başvurular KOSGEB’in internet sitesi üzerinden (kredi.kosgeb.gov.tr)yapılacaktır. Destekten faydalanmak isteyen işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması ve KOBİ beyannamesinin güncel olması gerekirken, internet adresi üzerinden yapılacak başvuruda işletmenin isim, unvan, iletişim bilgilerini ve talep edilen kredi miktarını sisteme  girerek başvuruyu tamamlayacaktır. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra, başvuru sırası ile ilgili herhangi bir öncelik olmayacak, işletmelerin değerlendirme kriterleri ve TÜİK verilerinde belirtilen il kotalarına göre destek almaya hak kazanan işletmeler tespit edilecektir. Destek almaya hak kazanan işletmeler KOSGEB’in internet sitesi üzerinden alacakları belge ile anlaşmalı olan bankaya gidecektir.

Üretici ve girişimcilerimizin her zaman yanında olanAK PARTİ Hükümetimizindestek çalışmaları bundan sonra da devam edecek olup, destek almaya hak kazanacak olan işletmelerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Programda yer alan Bankalar:

– Akbank T.A.Ş.

– Denizbank A.Ş.

– Garanti Bankası A.Ş.

– Halk Bankası A.Ş.

– İş Bankası A.Ş.

– QNB Finansbank A.Ş.

– Vakıflar Bankası T.A.O.

– Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ