KIŞ MEVSİMİNDE ALINACAK TEDBİRLER TOPLANTISI VALİ AKTAŞ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KIŞ MEVSİMİNDE ALINACAK TEDBİRLER TOPLANTISI VALİ AKTAŞ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KIŞ MEVSİMİNDE ALINACAK TEDBİRLER TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kış mevsiminde oluşan aşırı kar, sis, tipi, buzlanma gibi sürücülerin görüş mesafesi azalmakta, taşıtların firen ve durma mesafesi artmakta, taşıt kullanma ve seyahat konforu bozulmakta ve trafik güvenliği olumsuz yönde etkilenmektedir. Trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklarda dikkate alınarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla tedbirlerin alınması uygun görülmüştür.

Bu nedenle her yıl kış mevsimi başlamadan önce yapılan “ Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri” konulu toplantı yapıldı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Savaş benli, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay ve Karayolları 67. Şube Şefi Fazıl Arıkan katıldı.

Toplantının başlangıcında İl jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğünün Trafik Şube Müdürleri ve Karayolları 67. Şube Şefliği tarafından kış mevsimi ile ilgili alınması gereken önlemlerin katılımcılara anlatıldığı sunumlar yapıldı.

Toplantıda; Kış mevsiminde ilimizde trafik güvenliğinin sağlanabilmesi için alınacak tedbirler, Yerleşim yeri dışında alınacak trafik tedbirleri, Terminallerde alınacak trafik tedbirleri ve denetimde görevli personel ve ekip araçları ile ilgili trafik güvenliğini sağlayacak çalışmalar değerlendirildi.

Bilgi alışverişinin ardından toplantı sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ