KİLİS’Lİ ÖĞRENCİLER NEVŞEHİR’DE

KİLİS’Lİ ÖĞRENCİLER NEVŞEHİR’DE

KİLİS’Lİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTEYİZ

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, “Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında, Kilis’ten İlimize gelen Kilisli öğrencilerle akşam yemeği programında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” ile iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik ve huzura katkı sağlaması ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla hayata geçirilen “Sosyal Uyum, Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında; Vali İlhami Aktaş, Kilis’ten Nevşehir’e gelen 40 öğrenci ile 4 öğretmen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 4 Gönüllü Gençlik Liderinden oluşan 48 kişilik kafilenin katıldığı akşam yemeği programında bir araya geldi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Merkezinde düzenlenen programda Vali Aktaş, “Siz değerli öğrencilerimizi Dünya harikası olan Kapadokya’da, Nevşehir’de görmekten büyük bir mutluluk duydum. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığımız tarafından uygulanan ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Doğu ve Güneydoğu illerindeki evlatlarımız Anadolu illerine gelerek, burada tarihi ve turistik yerleri gezerek, yeni arkadaşlar ediniyorsunuz. Değerli öğrencilerimiz, memleketinize döndüğünüzde Nevşehir’imizden güzel şehrimiz Kilis’e, selamlarımızı, en iyi dileklerimizi, saygılarımızı ailelerinize ve tüm arkadaşlarınıza lütfen iletin” dedi ve misafir öğrencilere Nevşehir’i anımsatacak çeşitli hediyeler verdi.

Kilisli öğrenciler ise Vali İlhami Aktaş’a, “Biz Anadoluyuz” projesine verdiği desteklerinden dolayı Plaket takdim ettiler ve kendilerine gösterilen bu yakın ilgi ve alakadan dolayı da teşekkür ettiler.

15.11.2019 tarihinde Nevşehir’de bulunan Kilisli misafir öğrenciler, 18.11.2019 tarihinde de Kilis’e dönüş yapacaklar.

Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Vali İlhami Aktaş’ın katıldığı programda; Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli de hazır bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ