Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kaymakam Olgun ÖNER’in “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı.

Kaymakam Olgun ÖNER’in “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı.

OLGUN ÖNER KAYMAKAM

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER’in “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı yayınladı

KaymakamÖNER Mesajında;

Kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının çözümlenmesi amacıyla, 8 Mart 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan bir kararla 8 Mart gününün “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.

Bu kararla, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesinin başlangıcı sayılan 8 Mart günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar için bir bilinçlenme ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır.

Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların hak ettikleri konuma yükselmeleri, geleceğe güvenle bakmaları; sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarı ve mutluluğunun ilk şartıdır. Ailenin ve toplumun gelişimi ile refah düzeyinin yükseltilmesi için çaba gösteren; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı her zaman canlı tutan kadınlarımızı, sadece bugünde değil, yaşamın her gününde ve anında sevdiğimizi, saydığımızı ve önemsediğimizi göstermeliyiz. Yaşam mücadelesinin her safhasında fedakârca yanımızda yer alan başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, ömür boyu sağlık ve mutluluklar diliyorum.

                                                                                                                   Olgun ÖNER

                                                                                                             Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ