Kaymakam Olgun ÖNER 4. Geleneksel Göynük Bağ Bozumu ve Üzüm Festivaline Katıldı

Kaymakam Olgun ÖNER 4. Geleneksel Göynük Bağ Bozumu ve Üzüm Festivaline Katıldı

olgun öner

Göynük Köyü Muhtarlığınca Geleneksel 4. Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali düzenlendi. Düzenlenen festivale Kaymakamımız Sayın Olgun ÖNER, Avanos merkez ve belde belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları ve temsilcileri ile çok sayıda Göynüklü vatandaşlarımız katıldı.

Program şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı. Sonrasında açılış konuşması yapan köy muhtarı İhsan ERON köyde yetiştirilen üzümlerin tanıtımının yapılarak köy ekonomisine katkı sağlandığına değindi. Ayrıca bölgenin modern bağcılığa önderlik ettiğini bunun sonucunda ekonomiye katkı sağladıklarını belirtti. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen festivalde 18 farklı üzüm çeşidinin bulunduğunu belirterek desteklerinden dolayı Kaymakam Olgun ÖNER’e, protokole ve göynüklü hemşehrilerine teşekkür etti.

Festivalde konuşma yapan Kaymakam Olgun ÖNER ise, “Henüz göreve başlayalı çok kısa bir süre oldu. Gerek ilçemiz gerek ilçemize bağlı belde ve köylerimizi ziyaret edip tanışacağız. Ama bu tanışmanın en anlaması bugün Göynükte bu güzel festival ile oldu. Ben buradan köy muhtarımızın üstün gayretiyle düzenlenen bu bağ bozumu şenliğinin köyümüze ilçemize hayırlı olması temenni ediyorum. Bereketli güzel kazançlı bağ bozumu diliyorum.” dedi.

Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali’nde Kapadokya’nın en güzel sofralık üzümlerinin yetiştirildiği köyde seçici heyet tarafından lezzet, salkım büyüklüğü, tane iriliği ve görüntüsüne göre yapılan derecelendirme sonucu 1. Hilal İSTEYEN, 2. Mehmet MERDİN ve 3. Fahri MERDİN oldu. Dereceye giren üreticilere ödülleri Kaymakamımız Sayın Olgun ÖNER tarafından verildi.

Festivale; Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER, İl özel İdare Genel Sekreteri Kamil DURU, Avanos                      Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ, Özkonak Belediye Başkanı Abdulkadir MACİT,  MHP Nevşehir il Başkanı ilhan KAYA, CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil GÜLMEZ, Avanos İl Genel Meclis Üyesi Alpaslan KAYGISIZ, MHP Avanos İlçe Başkanı Murat ÖZTÜRK ve Davetlilerin katıldılar.

Festivale katılan davetlilere çeşitli ikramlıklarda bulunularak festival akşamında ise TRT Sanatçıları tarafından konser verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ