Kaymakam ERDİNÇ 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Açılış Törenine Katıldı

Kaymakam ERDİNÇ 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Açılış Törenine Katıldı

eğitim (600 x 450)

Avanos Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ İlçemiz Alaeddin İlkokulunda düzenlenen 2. dönem açılış törenine katıldı. İlçemiz Alaeddin İlkokulunda düzenlenen 2. dönem açılış törenine Kaymakam Murat Çağrı ERDİNÇ’in konuşmasıyla başladı. KaymakamERDİNÇ yaptığı konuşmada uyuşturucu ile mücadelenin önemini vurguladı. Daha sonra okulun taşınacağını belirten Kaymakam ERDİNÇ 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. döneminin başta öğrenciler ve veliler olmak üzere herkese hayırlı olması temennisinde bulundu ve ardından velilerimizin öneri ve taleplerini iletmeleri için söz verdi.
Bu kısımda söz alan Okul Aile Birliği Üyesi Ahmet ÖZYURT, Alaeddin İlkokulunun taşınmasını müjde olarak algıladığını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından öğrencilerin okul dışı sosyal faaliyetlerinin izin sürecinin uzun sürdüğünü belirtti, sürecin kolaylaştırılması talebinde bulundu ve öğrencilerimize spor ve doğa sevgisinin daha erken yaşlarda aşılanması gerektiğini belirtti. Öğrencilerimizin gerek il içi gerekse il dışı sosyal faaliyetlere katılımlarıyla ilgili kurumlar ve okul aile birliği işbirliğinde sosyal faaliyetler yürütülerek bu faaliyetlere öğrencilerin katılımlarının sağlanmasının önemli olduğunu söyledi. Konuya ilişkin Kaymakamımız ise bu tür sosyal etkinliklerin çocuklara özellikle özgüven kazanmaları konusunda çok faydalı olacağını ve Kaymakamlık olarak bu tür etkinliklere her türlü desteği sağlayabileceklerini belirtti.
Daha sonra söz alan Veli Semanur KÖSE ise çocuğunun henüz birinci sınıf öğrencisi olduğunu belirtti ve okulun taşınmasının çocukların okula ulaşması ve çocukların yeni ortamlarına alışmaları konularında çekinceleri olduğunu dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Kaymakamımız ise velilerimizin çekincelerini anladığını ancak gerek öğrencilerimizin yeni okullarına alışmaları gerekse okula ulaşımlarının sağlanması hususlarında Kaymakamlık olarak her türlü yardımın sağlanacağını ve velilerimizin müsterih olmalarını belirtti.
Ardından başka söz almak isteyen olmadığından tören sona erdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ