Karaburç Köyü Doğayı Koruma ve Geliştirme Platformu Üyeleri Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ü Ziyaret Ettiler

Karaburç Köyü Doğayı Koruma ve Geliştirme Platformu Üyeleri Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ü Ziyaret Ettiler

Karaburç Köyü Doğayı Koruma ve Geliştirme Platformu Üyeleri Önder Yavuz ve Mehmet YükselNevşehir Milletvekili  Mustafa Açıkgöz’ü ziyaret ederek maden ocağı hakkında bilgi verdiler.

Karaburç Köyü doğayı koruma ve Geliştirme Platformu üyeleri Önder Yavuz ve Mehmet Yüksel Nevşehir Milletvekili  Mustafa Açıkgöz’e  Tarım ve hayvanlıkla geçimlerini sağladıklarını belirterek  bölgelerinde maden ocağını istemediklerini  Karaburç Kalesi’nin de  Birinci Dereceden Arkeolojik SİT Alanı olduğunu maden ocağının hem tarihi dokuyu hemde tarım alanlarını hem de kayalıklarda yaşayan başta kızıl kartal olmak üzere canlı türlerinin yaşam alanlarını tehdit ettiğini  Nevşehir Milletvekili  Mustafa Açıkgöz’ e ilettiler.  Karaburç Köyü doğayı koruma ve Geliştirme Platformu üyeleri Önder Yavuz ve Mehmet Yüksel  Sayın Milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz’ün misafirperverliği ve yakın ilgisi için çok  teşekkür ederiz. Söz verdiği üzere en kısa sürede de  Karaburç köyümüze de bekliyoruz. Dediler.

Karaburç Köylüleri, Maden ocağına karşı ‘Karaburç Köyü Doğayı Koruma ve Geliştirme Platformu’nu kurarak mücadeleye başladılar. Karaburna ve Karaburç köylerinde 24 kişi ‘yürütmeyi durdurma ve iptali’ istemiyle dava açtı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ