KAPADOKYA’NIN YÖRESEL ÜRÜNLERİ ANTALYA YÖREX’DE

KAPADOKYA’NIN YÖRESEL ÜRÜNLERİ ANTALYA YÖREX’DE

KAPADOKYA’NIN YÖRESEL ÜRÜNLERİ ANTALYA YÖREX’DE

Nevşehir-Kapadokya’nın yöresel ürünleri, Antalya’da bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarında (YÖREX) tanıtıma sunuldu.

Fuarın açılışına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Mehmet Tevfik Türel, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Başkanı Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı Ahmet Aydın ve oda ve borsanın yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.

YÖREX’te “Kapadokya Sizi Çağırıyor” sloganıyla açılan Kapadokya standında Nevşehir’in yöresel ürünleri olan kabak çekirdeği, kuru üzüm, tahinli simit, köftür ve pekmez tanıtıldı. Ayrıca çanak ustası tarafından Avanos toprağından çeşitli şekiller verilen çanak yapımı büyük beğeni topladı.

Kapadokya standını gezen katılımcılara maket peribacaları ve yöreye özgü ürünler hediye edildi.

Açılışın ardından Kapadokya standını ziyaret eden Vali Aktaş, Kapadokya standında Nevşehir’in yöresel ürünlerinin tanıtımının yanı sıra ziyaretçilere, Kapadokya Bölge’sinin tarih, kültür ve doğa güzelliklerinin de tanıtılması açısından da çok faydalı olduğunu ifade ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu ve standın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ