Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Japonya Büyükelçiliği Elçi-Müsteşar, Misyon Şefi Yardımcısı Takero Aoyama’dan Rektör Aktekin’e Ziyaret

Japonya Büyükelçiliği Elçi-Müsteşar, Misyon Şefi Yardımcısı Takero Aoyama’dan Rektör Aktekin’e Ziyaret

Japonya Büyükelçiliği Elçi-Müsteşar, Misyon Şefi Yardımcısı Takero Aoyama, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Üniversitenin davetlisi olarak “Japonya’nın Modern Tarihi ve İkinci Dünya Savaşı Sonrası Barışçıl Ülke Olarak Yolculuğu” konulu konferans vermek üzere NEVÜ’de bulunan Japonya Büyükelçiliği Elçi-Müsteşar, Misyon Şefi Yardımcısı Takero Aoyama’yı makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, ziyaretleri ve değerli konferansları için kendilerine teşekkür etti.

Konukseverlikleri ve hazırladıkları bilimsel ortam için Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’e teşekkür eden Takero Aoyama’nın ziyaretlerinde NEVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Dr. Gonca Varoğlu ve Anabilim Dalı öğretim elemanları da hazır bulundu.

NEVÜ Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın gerçekleştirdiği faaliyetler ile Türkiye-Japonya arasındaki akademik ve kültürel ilişkileri güçlendirdiğini belirten Rektör Aktekin, iki toplumun kültürlerinin ortak yanlarına dikkat çekerek NEVÜ ve Japon akademik kurumları arasında mevcutların yanı sıra yeni ve özgün projeler gerçekleştireceklerini söyledi.

Mevcut ve yapılacak ortak çalışmaların ele alındığı ziyaretin sonunda Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ve Japonya Büyükelçiliği Elçi-Müsteşar, Misyon Şefi Yardımcısı Takero Aoyama bir süre sohbet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ