İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir 15 Temmuz Şehitlerini Anma Ve İhaneti Anlatmaya Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir 15 Temmuz Şehitlerini Anma Ve İhaneti Anlatmaya Devam Ediyor

k_13173411_altinyildiz

İl Milli Eğitim Müdürü  Murat Demir 15 Temmuz Şehitlerini Anma Ve İhaneti Anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Altınyıldız Eğitim Kurumlarını ziyaret eden Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü  Murat DEMİR öğrencilere hitap ederek 15 Temmuz süreciyle Nevşehir’de düzenlenen etkinliklere yer veren 15 Temmuz Fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü  Murat DEMİR öğrencilere verdiği konferansta;

15 Temmuz gecesinde yaşananların milletimizin geleceğini çalmaya yönelik olduğunu, emperyalistlerin PKK,DAEŞ ve FETÖ gibi maşalarla ülkemizi işgal etmeye, bölmeye çalıştıklarının, milletimizin terör örgütlerine karşı kararlı duruşuyla, özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve devlet büyüklerimizin başarılı tavırları ve eylemleriyle geleceğimizin teminat altına alındığını ifade etmiştir. Bu hain darbe teşebbüsü sadece devletimize değil, bizim irademize de yapılmıştı. Bu darbe girişimi bizim temel hak ve özgürlüklerimizi ve bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bir girişimdi. Bayrağımıza, ezanımıza, devlet kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin kahramanca savunması ile püskürtüldü. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı hiçbir kültürel, siyasal ve etnik farklılık gözetmeden bir görev bildi. Canı pahasına darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı. 40 yıldan beri devletin en üst kademelerine yerleşerek bu milletin verdiği vergilerle satın alınan helikopter, tank ve savaş uçakları ile TBMM’ye saldırmaktan çekinmeyen ve bu ülkenin güvenliği adına önemli bir misyon üstlenen Özel Hareket Komutanlığına bombalı saldırı düzenleyerek, 241 vatan evladını şehit eden ve 2194 vatan evladının da yaralanmasına neden olanları, Türk Milletinin asla unutmayacağını belirtti. Ayrıca 15 Temmuz 2016 gecesi hain FETÖ/PDY darbe girişimine karşı vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan sokağa çıkarak şahadet şerbetini içen ve Rabbimizin Bakara Suresi 154. Ayetinde belirttiği “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.” müjdesine mazhar olan şehitlerimize milletçe minnettarız ve kahramanlarımızı asla unutmayacağız. Şehit yakınlarımız bize şehitlerimizin emanetidir. Kendilerine sahip çıkacağımızdan tereddütleri olmasın. İhanet şebekesinin, bundan sonraki süreçte de ihanete devam edeceğini aktaran Sayın Demir, gençlerden geleceklerini yok etmek isteyen bu şer odaklarına karşı daha duyarlı olmaları çağrısında bulunarak şer odaklarının oyunlarının farkına varmalarını ve oyunlarına asla alet olmamaları gerektiğini ifade etti. Bütün ümidimiz sizlerin elindedir” diyerek öğrencilere Doğu ve Güneydoğudaki tecrübelerinden bahsetmiş onları bilinçlendirmeye çalışmıştır. Hem konferans sırasında hem de sonrasında öğretmenlerimize gençlere ülke, vatan, millet, bayrak sevgisi aşılamamızı gerektiğini her şeyin sadece dersten ibaret olmadığını, onlara bu konularda derslere bilgi vermek, onlarla konuşmak ve onlara güzel tavır ve sözlerle yaklaşmak gerektiğini açıklamıştır.

Ayrıca 2015 Dünya 3.sü, 24.09.2016 tarihinde Hollanda da düzenlenen Tekvando Uluslararası Panter Turnuvasında 63 Kg’da şampiyon olan Anıl Erkin ZERAY’a hediyesini İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Demir verdi. Altınyıldız Eğitim Kurumlarını gezerek yöneticilerden okul hakkında bilgi alan Sayın Demir kurum personeline çalışmalarında başarılar diledi.

 

13-10-201613-10-201613-10-201613-10-201613-10-201613-10-2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ