İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI VALİ AKTAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU  TOPLANTISI VALİ AKTAŞ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

İİMEK

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Arif Sıddık Barata, STK Temsilcileri ve Kurul Üyeleri katıldı.

Kurul Üyelerinin hazır bulunduğu toplantı, önceki toplantıda alınan kararların değerlendirilmesi ile başladı ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık Barata’nın, 2018 yılı ilk 6 aylık faaliyetleri hakkında Kurul’a bilgi vermesi ile devam etti.

Akabinde; “Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) Kararlarının değerlendirilmesi”,

“Nevşehir Hacı Rasim Uzer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulunun istek ve taleplerinin değerlendirilerek, karara bağlanması”,

“İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hasta ve yaşlı bakım alanında ‘Hasta Bakımı Dalı’ açılması talebinin görüşülmesi”,

“Kendi işini kurmak isteyen ve Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne Proje sunan ve projeleri kontrol edilerek, raporlaştırılan 21 engelli ve 9 eski hükümlü projesinin, kurul tarafından değerlendirilmesi ile engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan iş yerinden kesilen cezaları değerlendirmekle yetkili kurula gönderilmesi” ile ilgili konular görüşüldü.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ