Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRÜ TAŞCI SURİYELİ AİLELERİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİ.

İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRÜ TAŞCI SURİYELİ AİLELERİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİ.

tasciNevşehir İl Göç İdaresi Müdürü , Ömer TAŞÇI, Geçici Koruma Çalışma Grubu Başkanı Halil İbrahim ÇAYIROĞLU ve Yönetim ve Destek Çalışma Grubu Başkanı Cihan KURNUÇ ile birlikte Suriyeli aileleri evlerinde ziyaret etti.

Nevşehir Merkezde yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret eden İl Müdürlüğü heyeti  ziyaretler esnasında Suriye’ de yaralanan Ahmed isimli gence denk geldi ve ailesinden gelen davet üzerine evlerinde misafir olarak Ahmed’in tedavi durumuyla ilgili bilgiler aldı. Müdürlük olarak tedavi sürecini yakından takip edeceklerini ve olası karşılaştıkları  problemler de Müdürlüğün bilgilendirilmesi halinde gerekli yardımın yapılacağı konusunda aile bilgilendirildi.

İhtiyaç sahibi Suriyelilerin sorun ve sıkıntılarını  birinci ağızdan dinleyerek sorunların çözülmesi noktasında gerekli çalışmaları yapmak üzere bilgi notları alan Müdürlük heyeti ihtiyaç sahiplerine en kısa sürede çözüm konusunda geri dönüş yapılacağını bildirdi.
Gerçekleşen ziyaretler esnasında Suriyeli aileler; “Türkiye Cumhuriyetinin kendilerine verdiği destekten memnuniyet duyduklarını ayrıca zaman zaman kendilerine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde yalnız olmadıklarını ve her zaman çalabilecek kapılarının olduğunu hissettiklerini ve mutluluklarını belirttiler.  Ziyaretler karşılıklı hayır dualar ile son buldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ