İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Nevşehir’deydi

İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce Nevşehir’deydi

bakan_01

Bir takım toplantı, inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce, İZDES Projesi programının amaç ve hedefleri ile çalışmanın içeriğine yönelik Vali İlhami Aktaş’a bilgilendirme ve nezaket ziyaretinde bulundu.
İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce, Nevşehir Valiliği önünde Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mazhar Bağlı, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç ile İçişleri Bakanlık personeli ve tören mangası tarafından karşılandı.
İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce, Polis Tören Mangasını selamlamasının akabinde Valilik Fuayene Salonu’nda Valilik Şeref Defterini imzaladı ve İzleme, Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi hakkında basın açıklamasında bulundu.
İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce, Fuayene Salonu’nda yaptığı basın açıklamasının ardından Valilik Makamına teşrif etti.
Ziyaretlerinde Vali İlhami Aktaş’tan Nevşehir hakkında bilgiler alan İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce, Nevşehir’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini belirtti.
Ziyaretlerinin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce, Valilik Toplantı Salonunda Valimiz İlhami Aktaş ve ilgili kurum müdürleri ile düzenlenen Bakanlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.
İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce daha sonra Sivil Toplum Kuruluşları, Oda Başkanları, İş İnsanlarının katılımıyla ilin istihdam, sanayi, tarım, üretim ve ekonomi ile eğitim, sağlık, kültür gibi konu başlıklarının yer aldığı değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce’nin başkanlığında yapılan toplantıya; İçişleri Bakanlık personeli, Sivil Toplum Kuruluşları, Oda Başkanları ve İş İnsanları katıldı.
Toplantının ardından Vali İlhami Aktaş ve birlikteliğindeki heyetle beraber merkezde faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek, hayırlı işler temennisinde bulundu.
Esnaf ziyaretlerinin ardından Bakan Yardımcısı Sayın İnce, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nda Gazi olan Zeki Didinmez’i İl Merkezinde Cevher Dudayev mahallesindeki  evinde ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve ve istek ve taleplerini dinledi.
Daha sonra İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce ile Vali İlhami Aktaş ve beraberindeki heyet, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Nevşehir İl Temsilciliğini ziyaret etti ve TÜGVA Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Alkan ve üyeleri ile bir süre sohbet etti.
TÜGVA ziyaretlerinin akabinde de Şanlıurfa / Akçakale / Tekçe Hudut Karakolunda vatani görevini yaparken, PKK/PYD Terör örgütü tarafından atılan havan mermisinin Hudut Karakoluna düşmesi sonucu Şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin’in Avanos İlçesinde ikamet eden ailesini ziyaret ederek, taziyede bulundu ve şehidimize Allah’tan rahmet ailesine de sabırlar diledi.
Taziye ziyaretlerinin akabinde İçişleri Bakan Yardımcısı  Muhterem İnce, Nevşehir Merkez Avanos yol güzergâhı Polis Uygulama noktasını denetledi. Yapılan uygulamalar, çalışmalar ve araç denetimleri hakkında görevlilerden bilgi aldı ve çalışmalarında başarılar diledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ