HALK BANKASINDAN EVLENECEK GENÇLERE DÜĞÜN DESTEĞİ

HALK BANKASINDAN EVLENECEK GENÇLERE DÜĞÜN DESTEĞİ

DSCF7101Avanos Halk Bankası Müdürü Arzu Şanlı KAVAK, Gaye Şahin ile birlikte Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal ÇELİK’i Ziyaret Ettiler.

Ziyarette Avanos Halk Bankası Müdürü Arzu Şanlı KAVAK Esnafın Bankası Halk Bankası Olarak Herzaman Esnaflarımızın yanında olduk Şimdi ise Evlenecek gençlerimize çok büyük destek sağlıyoruz

Buna göre banka hesaplara açılacak Çeyiz Hesaplarına 3 yıl boyunca düzenli ödeme yapan gençlere 5.000 TL çeyiz yardımı altında yardım parası vermektedir.  Türkiye sınırları içersinde faaliyet gösteren tüm bankalarca açılabilecek çeyiz hesaplarını açıldığı bankalardan biri de Halkbank’tır.

Halkbank, çeyiz hesabı açtıranlara devlet desteğinin yanında faiz getirisi de vermektedir. Halk Bank Çeyiz hesabında en az 3 yıl süreyle düzenli hesap açtıran hesap sahipleri ödemeleri isterlerse aylık isterlerse 3 aylık olarak ödeme yapabilirler. Halk Bank çeyiz hesabı açtırabilmek için T.C vatandaşı ve Mavi Kart sahibi kişilerce açtırılabilir. Devlet destekli çeyiz yardımından faydalanabilmek için sadece Halk Bank’ın Türkiye sınırlarında ki şubelerden hesap açılması gerekir.

Yurt dışında faaliyet gösteren Halk Bank şubelerinde çeyiz hesabı açılamaz.  Halk Bank’tan açılacak çeyiz hesapları kesinlikle başka bankalara taşınamaz. Yine Halk Bank çeyiz hesabına kişi adına sadece bir hesap açılabilmektedir. 18 yaşından küçük olanların Halk Bank çeyiz hesabı açtırabilmesi için velisinin onayı ile hesap açtırabilirler. Devlet destekli Halk Bank çeyiz hesabına yıllık en fazla 3, üç aylık ödemelerde ise en fazla 1 kez ödeme aksatılabilir. Asgari ödeme tutarlarını aksatan kişiler devlet destekli çeyiz hesabından faydalanamaz.

Halkbank’a açılacak çeyiz hesapları için kesinlikle hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesap açılış tarihinden itibaren yatırılması gereken asgari tutarların hesapta kalması koşulu ile her yıl için en fazla 2 defa hesaptan para çekim hakkı kullanılabilir. dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ