Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

HALİL ULUER NEVŞEHİR’DE TOPRAĞA VERİLDİ

HALİL ULUER NEVŞEHİR’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Kazakistan’ın Nevşehir Fahri Konsolosu iş insanı Halil Uluer ve eşi Fatma Uluer, Nevşehir’de toprağa verildi.

Halil ULUER’in Cenazesine gelen Nevşehir’deki iş ve siyaset çevrelerinin yanı sıra Ankara, İstanbul ve İzmir  başta olmak üzere Türkiye’nin değişik şehirlerinden  siyaset ve iş dünyası yöneticisinin  Mahmut Sami Uluer’e  taziyede bulunduğu görüldü.

Daha sonra Uluer ailesi tarafından özel bir hastanenin morgundan alınan Halil Uluer ile eşi Fatma Uluer’in cenazesi, cenaze namazı için Alibey Camiine getirildi.

Yan yana   musalla taşına konulan Halil ve Fatma Uluer için  İkinci Namazı sonrasında  Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ve Kurşunlu Camii emekli İmam Hatibi Naci Demir tarafından cenaze namazı kıldırıldı..

Eller üzerinde taşınarak cenaze araçlarına konulan Halil  luer ve eşi Fatma Uluer’in cenazesi daha sonra Güzelyurt Mahallesi’ndeki Taşlıbel Mezarlığındaki Uluer Aile mezarlığına defn edildi.

Cenazeye Devlet eski Bakanı Kürşat Tüzmen, AK parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe ve Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Muhammed Rızvi Hassen,Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ile Halil Uluer ’in ailesi,sevenleriyle çok sayıda vatandaş topluluğu katıldı.

HAYAT DOLU BİR İNSANDI

Cenaze devlet eski Bakanı Kürşat Tüzmen, cami girişindeki taziyeye katıldıktan sonra açıklamada bulundu. Tüzmen ; “Halil Uluer, Nevşehir’in yetiştirdiği mümtaz bir iş adamı ve çok değerli bir insan.O bir Yörük  Türkmen beyi. Sorumluluk aldığı alanlarda çok çeşitli görevleri oldu. Çok sayıda sivil toplum örgütünde görev aldı. Kazakistan’ın Nevşehir Fahri Başkonsolosu, Saymakla bitmeyecek görevlerin üstesinden gelmiş, mümtaz bir insan.Halil Uluer’i ebediyete uğurlamak için burada bulunuyorum. Hepimiz çok üzgünüz. Hepimize hayat veren ,hayat dolu bir insandı.Bundan sonra hayat çok eksik olacak. Nevşehir’in, tüm Türkiye’nin ve tüm Kazakistan’ın başı sağ olsun. “ dedi.

HALİL ULUER KİMDİR ?
Turizm sektörü başta olmak üzere  havacılık, denizcilik, yazılı & görsel medya ve mağaza işletmecilikleri olmak üzere 8 tane şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapan Halil Uluer, çok sayıda sivcil toplum örgütünün yönetim kurulu üyeliği ve üyesi olarak görev yaptı.

MÜSİAD Nevşehir Kurucu Şube Baskanı,Dünya Yaşlanma Konseyi Genel Başkan Yardımcısı ve Yatırım Başkanı, Beşiktaş Jimnastik Kulübü 23115 Nolu Kongre Üyesi,Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Üyesi,Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Üyesi, Kapadokya Havacılık Kulübü Derneği Kurucusu ve Başkanı, Kazakistan-Türkiye İşbirliği Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi, Tütap Türkiye Tanıtma Platformu Onur Kurulu Üyesi,Rusya Federasyonunu Ural Ekonomi Üniversitesi Bilim Akademisi Üyesi de olan Uluer,evli ve üç çocuk babası idi.

2002-2003 yılları arasında Anavatan Partisi Nevşehir İl Başkanlığı da yapan Halil Uluer, ANAP Genel Başkanlığına da aynı dönemde aday olmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ