Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

HAİN DERKEN GÖZ YAŞI…!

HAİN DERKEN GÖZ YAŞI…!

HÜR DÜŞÜNCE                                                                             ZEKERİYYA İLLEEZ

                                               HAİN DERKEN GÖZ YAŞI…!

          İnsanlar arası rekabet,toplumlar arası rekabet,devletler arası rekabette hakim olma arzusu; guruplaşma,bloklaşma çatışma ortamını doğuruyor.

          Dünyaya baktığımız zaman; özellikle diktatörler veya diktatör yapıda yöneticiler,kendi hükümranlıklarını devam ettirmek için karşı olan rakibini hainlikle suçlamıştır.

          Yine dünyaya baktığımızda demokratik düzenle idare edildiğini ifade edilen yerlerde,kendi muktedirliğine zarar verecek her hareketi ihanet,kişileride  hainlikle suçlarlar. Öyle zaman olur ki gerçek hainler dışarıda,belkide muktedirlerin yanında boy gösterirken; tuzağa düşen mazlum ve mağdur durumda “kurunun yanında yaşda yanar hesabı” olanlar ‘hain’ sıfatında görülür. Yani at izi it izine karışır.Hepsini it izi gibi değerlendirilir. Toplumları bölen,birbirine düşüren oyun budur. Buna da en çok emperyal güçler,iç ve dış odaklar,piyonlar sevinir.

          Tarihe baktığımız zman  firavunlar,kırallar; kişisel otoritelerini kabul ettirmek için karşı gördükleri veya etkili gördükleri kişileri hainlikle suçlayıp cezalandırmışlardır. Ancak yine tarihte görülür ki bu diktatör ruhlu insanlar hükümranlıklarını kaybettikten sonra gerçekler ortaya çıkar. Kendileri insanlığın düşmanı,hain olarak yargılanırlar. Firavunlar,kırallar, demokrasiyi kullanarak muktedir olup emperyalizme ve projelerine hizmet eden yöneticiler olarak bir çok örnek mevcuttur. Bunlar sürekli insanları korkutan,aldatan,sürekli psikolojik gerginliklerle amaçlarına ulaşmak isteyen muktedirlerdir.

          1881’de Selanık de doğan Yörük-Türkmen çocuğu Mustafa,öğretmeninin isim takmasıyla Mustafa Kemal olur. Milletin verdiği soyadı ile Atatürk olur. Bir çok askeri başarılarla Gazi-Mareşal olur. Yani Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk olur.Türk Milletinin önderi Mustafa Kemal; İngiliz uşağı Damat ferit ve tayfası,Dürrizade Abdullah Efendiye hazırlanan fetva ile ‘HAİN’ ilan edilmiştir. Dış emperyal güçler,zararlı cemiyetler,içerideki piyonları buna çok sevinmişlerdir. Ancak Mustafa kemal  Havza ve Amasya tamimleriyle birlikte milletin azim ve iradesine güvenmiş,her türlü engellemelere rağmen,Türk Milliyetçisi olarak Milli Mücadeleye hazırlanmıştır.

          Mustafa Kemal’e ve arkadaşlarına,Milli Mücadeleye katılanlara hain diyenler; Ankara Müftüsü M.Rıfat Börekçi,Mustafa Kemal’e ve Milli Mücadeleye karşı çıkanların esasta hain olduklarını bir fetva ile belirtmiştir.

          Başta İngilizler-yedi düvelin gölgesinde ki muktedirlerin hain ilan ettikleri Mustafa Kemal ve Milli Mcadele hareketi başarılı olmuş,gerçek hainlerde ortaya çıkmıştır!

          Bir ülkede yargı kontrol altına alınmışsa; hakim ve savcılar bundan etkilenir yargı bağımsızlığı ortadan kalkar. Hukuk,siyasi muktedirlerin elinde oyuncak olur. Hakimler ve savcılar vicdani kanaatlerine göre görev yapamazlar.. Gerçek adalet olan suçluyu suçsuzu ayırdetmek gerçekleşmez. Kurunun yanında yaşda yan ar. At izi it izine karışır. Tuzaklanan,aldatılan,mazlum-masum ve mağdur durumda olan,dürüdt,vatansever garibanlar en büyük zararı görür. En önemlisi de hakimler ve savcılar görevlerini “hakim temainatı,vicdani kanaat,bağımsız yargı,suçsuz ceza olmaz “hukuk kuralları çerçevesinde yapamaz. Adalet çöker.Adalet çökerse devlette çöker. Bu durumu bekleyenler için gün doğar,sevinirler!

          Haksızlığa uğramış,mazlum ve mağdurların göz yaşları ve ah’ları o zalimleri boğar.

          Her karanlığın ardında bir aydınlık vardır. Her gecenin bir sabahı vardır. Şafak sökecek,tan ağaracaktır. Gerçek adalet ortaya çıkacaktır.

          Allah sabreden mazlum ve mağdurlarla beraberdir. Çünkü; onlar Sırat-ı Müstakimdedir.

          Allah Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi,ülkemizi,sabreden mazlum ve mağdurları bütün musibetlerden kurtarsın ve korusun.

          Gerçek göz yaşın değerini bilenler “AMİN” desin.

          Allah her şeye yeter!

Not; Covid 19 Korona Virüsün etkisi bütün şiddeti ile devam ediyor. Temizlik,kişisel mesafe,maske takmaya özen gösterelim. Kurallara uyalım. Uymayanları uyaralım.Önce sağlık!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ