HACIBEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

HACIBEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

hacıbektaş

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI ve Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen 53. Ulusal 27. Uluslararası Hacıbektaş Veli anma kültür ve sanat etkinliklerine katıldı.
Törene; Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, Hacıbektaş Kaymakamı Ahmet İhsan ÇİĞİL, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan ÜNVER, Nevşehir Garnizon Komutanı J.Kd.Alb. Metin ALKAYA, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU ile çok sayıda yerel yönetici, belediye başkanları, bürokratlar, STK temsilcileri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Vali AKTAŞ konuşmasında;
“Bir ay önce yaşanan olaylarda gördüğümüz gibi Hacıbektaş Veli gibi, Mevlana Celaleddin Rumi gibi, Yunus Emre gibi hünkarlarımızın öğütlerinden ders almayan bir grup vatan haininin özellikle Hacıbektaş Veli’nin düşmanının insan olduğunu unutma sözünü hiç duymayan caniler Türkiye Büyük Millet Meclisini ve sokaklarımızı bombalamışlardır.
Yine Hacıbektaş Veli’nin dediği gibi  “bir olalım, iri olalım, diri olalım” sözü ile bir araya geldiğimizde düşmana bu vatan hainlerine millet olarak nasıl bir cevap verdiğimizi hep beraber gördük, bizlerde gelecek nesillerimize bu değerlerimizi en güzel şekilde aktararak ve en iyi şekilde tanıtmalıyız.” dedi.
Uluslararası Hacıbektaş Veli anma kültür ve sanat etkinliklerinin açılışının ardından; Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI ve beraberinde Vali AKTAŞ, Kapadokya’nın başkenti Nevşehir’in turistik yörelerinde incelemelerde bulundu.
Yapılan gezilerin ardından Bakan AVCI ve protokol üyeleri Nevşehir Kapadokya Müzesi inşaat alanını gezerek proje çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ