Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Göynük Köyü 5. Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali Şenlik Havasında Geçti

Göynük Köyü 5. Bağ Bozumu ve  Üzüm Festivali Şenlik Havasında Geçti

Avanosa  bağlı Göynük köyünde bu yıl beşincisi düzenlenen bağ bozumu ve üzüm festivali yapıldı.

Avanos ilçesine bağlı Göynük köyünde bu yıl Beşincisi düzenlenen ve geleneksel olarak her yıl aynı tarihler içinde yapılan  bağ bozumu festivaline ilgi yoğundu.

Göynük Muhtarlığı tarafından bu yıl Beşincisi düzenlenen bağ bozumu ve üzüm festivaline, Avanos  Kaymakamı Olgun ÖNER, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ, İlçe Jandarma Bölük Komutanı İsmail HORZUM, İl Tarım Müdürü Okan YILMAZ, Avanos  Asliye ceza hakimi Jale HORZUM,  Avanos  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özge Süslü, Avanos İlçe Tarım Müdürü Bülent ÇİFTCİ, Ak Parti Avanos İlçe Başkanı Fatma PARMAKSIZ, MHP Avanos İlçe Başkanı Murat ÖZTÜRK, MHP İl Genel Meclis Üyesi Alpaslan KAYGISIZ , İYİ Parti İlçe Başkanı Gökçen AKER, İYİ Parti İl Başkanı Ömer AY, Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha ATALAY, Köy Muhtarları,  köy halkı, çiftçi ve vatandaşların  katılımı ile Gerçekleştirldi.

Festival Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Göynük Köy Muhtarı Ihsan ERON Açılış Konuşmasında Katılımcılara Festivale Gösterdikleri ilgiden Dolayı Teşekkürlerini Belirtti.

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER yaptığı konuşmasında;

Göynük köyü muhtarlığımız ve Göynük Tarımal Kooperatifince  beşincisi düzenlenen  Bağ Bozumu Festivalini  güzel bir organizasyonla düzenledikleri için kendilerini kutluyorum, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, Festival sonunda  en iyi üzüm yetiştiricileri yarışmasında ilk üçe girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Göynük Köyü Muhtarı İhsan ERON, festival sonunda katılımları için günün anısına Avanos Tabağı Hediye Etti. Gündüz Proğramı Katılımcılara Pilav İkramı İle Son Buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ