Göreme Moskova’ki Türkiye Fuarında Tanıtılıyor

Göreme Moskova’ki Türkiye Fuarında Tanıtılıyor

rusya göreme

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda düzenlenen 2. Türkiye Festivali, Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Krasnaya Presnya Park’ında açıldı.
12 Ağustos Pazar gününe kadar devam edecek festivale Kapadokya’yı temsilen Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Göreme Belediye’si,  KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, ve Göreme’den  ise otel işletmeciliği yapan Bekir Çoşkun, Teyfik Ölmez, Mehmet Keçeci ve Göreme Belediye’sinden görevli bir personel Kapadokya’daki destinasyonlar hakkında gelen misafirlere bilgi verdiler. Gelen Rus misafirlerin en çok dikkatini çeken ise Rusça kitapçıklar ve balonlar oldu. Dağıtılan hediyelerden çok mutlu oldukları gözlerden kaçmadı.
Festivalin ilk gününde standa ilginin iyi olduğu, stant ziyaretçilerine minik balon figürleri, Kapadokya kartpostalları, magnet gibi küçük hediyeler verildi. Rus konuklarınında hediyelere sevindiklerini, mutlaka yerinde görmeleri gerektiğini bölge katılımcıları tarafından anlatıldı ve Kapadokya’ya geleceklerini söyleyen Ruslar her sene yapmış olduğunuz festivalinizi bekliyoruz dediler.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ